Google IO 2018 İle Gelmesi Beklenen Teknolojiler

0
910
Google IO 2018

Teknoloji devi Google, her sene olduğu gibi bu sene de geliştirici konferansları için hazırlıklarına başladı. Google IO 2018 adı ile düzenlenecek olan etkinlik için hazırlıkların başlaması sonrasında ise yavaş yavaş resmi duyurularda gelmeye başladı.

Son olarak resmi Google geliştirici hesabı üzerinden paylaşımı yapılan konferansla beraber, bu sene nelerin tanıtılacağı konuşulmaya başlandı. Peki, Google IO 2018 etkinliğinde neler tanıtılacak?

Google IO 2018 Etkinliği İçin Beklentiler

Google henüz bu konuda en ufak ipucunu bile vermedi ancak neredeyse kesin olarak gelmesi beklenen yeniliklerde var. Bu yeniliklerin başında da tabii ki yeni mobil işletim sistemi var. Google’ın etkinlikle beraber ilk olarak Android 9.0 sürümünü tanıtması bekleniyor.

Google IO 2018

Android 9.0 sürümüyle beraber ne gibi yenilikler geleceği, yeniliklerin yanında yazılım konusunda nasıl değişimler yapılacağı etkinlikle beraber ortaya çıkacak. Yeni mobil işletim sistemi dışında bir yazılım artısı daha bekleniyor. Tabii ki Android Wear 3. Fakat burada kesin bir bilgi yok. Google Android Wear 2 kullanımından pek menün kalmadı. Bunun için Google IO 2018 konferansında yeni sürüm gelmezse sürpriz olmaz.

Bunun dışında Kotlin için yenilikler ve VR teknolojisi için gelecek olan yeniliklerde beklenmekte. Genelde mobil, sanal gerçeklik ve akıllı cihazlar üzerine yoğunlaşılacağını düşündüğümüz Google IO 2018 konferansı için şimdilik ortaya çıkan bilgiler bunlar. Son olarak etkinliğin 8-10 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenleneceğini de belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz