Google, Koronavirüs Nedeniyle Pixel 4a ve Pixel 5 Üretimini Vietnam’a Taşıyor!

0
817
Google Pixel 4a
Google Pixel 4a

“ Google’ın yeni üretim planlarına göre, bu yıl içerisinde tüm Pixel telefonlarının üretimi Çin’de değil Vietnam’da gerçekleşeceği yönünde.”
Google, Coronavirus endişeleri nedeniyle Pixel akıllı telefonlarının tüm üretim hatlarını Çin’den Vietnam’a taşıdığını bildirdi. Google’ın üretim, tedarik, bileşen ve montaj ortaklarını, Pixel 4a hem de Pixel 5 modellerini Vietnam’da özel olarak Pixel cihazları için kurulmuş yeni bir fabrikadan yapılacağı belirtiliyor. Rapor ayrıca Pixel 4a’nın üretim çalışmalarının çok yakında başlayacağını ve cihazın montajının Nisan ayında başlayacağını bildiriyor.

Google’ın I / O geliştirici konferansı genellikle Mayıs ayı ortasında düzenlediği göz önüne alındığında, Pixel 4a akıllı telefonların küresel pazarlara sunulması Mayıs ayı sonunda gerçekleşebilir. Vietnam’da üretilecek olan Pixel 5’in belirli bir montaj zaman çizelgesi yok, ancak Google’ın yıl sonu donanım etkinliğinin Apple’ın iPhone lansman döngüsünü yakından takip ettiği göz önüne alındığında, Pixel 5’in üretiminin yakın zamanda başlaması beklenebilir.

Pixel telefonların üretiminin Vietnam’a taşınmasının faydalarıda olacaktır. Vietnam’da yeni üretim zinciri kurulduğunda, Google’dan ABD hükümetinin Çin’e yönelik ticaret yasağına önleyici bir yanıt olabilecek. Çin’de ki üretim ve montaj hatları, uzun süredir kapalı kaldı, çalışanlar salgın nedeniyle işlerine geri dönemedi veya geri dönmek istemedi.

Vietnam, koronavirüs salgınından tamamen güvenli olmasa da, Çin’de ki büyüklükte bir etki ile karşılaşmadı, bu nedenle burada bulunan fabrikalar daha yüksek kapasite ile çalışabilecek. Bununla birlikte, Çin’deki bileşen tedarik zincirinin de koronavirüs nedeniyle etkileneceği düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz