Google Pixel 4 İçin Üç Yeni Özellik Güncellemesi

0
902

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL modelleri için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu yeni güncelleme sonrası akıllı telefonlara, Çift frekanslı GNSS, Gelişmiş yüz tanıma sistemi ve T-Mobile e Sim özellikleri geldi.

Yüz tanıma ile telefon kilidini açma özelliği, gelişmiş yeni özelliği sayesinde zaman içerisinde sizi tanıma yeteneğini arttırarak sürekli yüzünüz hakkında bilgi edinmesiyle bunu devam ettiriyor.

Telefonunuzun kilidini açmak için Yüz Tanıma Kilidi özelliğini kullandığınızda, telefon Yüz Tanıma Kilidi görüntülerinizi “geliştirilmiş yüz modelleri oluşturmak” için kullanır. Bu modelleme ile, sakal uzatırsanız veya saç stiliniz değiştirirseniz, yüz tanıma sistemi yüzünüzdeki değişiklikleri daha iyi algılayabileceği anlamına gelir.

Google, bu görüntülerin dahili olarak Pixel’in güvenli Titan yongasına kaydedildiğini ve hiçbir zaman telefon dışarısına çıkmadığı bilgisini paylaşıyor. Ayrıca bu verilerin sadece kullanılan akıllı telefonda kaldığını, kesinlikle çevrim içi paylaşıma açılmadığını garanti ediyor.

Çift frekanslı GNSS, telefonunuz iki farklı frekans kullanarak bir uydudan birden fazla sinyali izleyerek daha iyi konum sonucu sağlamaktır. GPS sistemi için L1 ve L5 frekansları. Galileo uyduları için, bu E1 ve E5a frekansları.

Esim özelliği Amerika’daki T-Mobile kullanıcıları için açıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz