Google Türkiye yaptırımı resmi açıklama

0
1091

Gün içerisinde yayılan Google lisans ve uygulama kısıtlama haberleriyle ilgili Google cephesinden resmi açıklama geldi, Google’ın resmi açıklamasının tam metni şu şekilde: 

Ağustos ayında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.

Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi hâlihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz.”

Yapılan açıklamadan anlaşılan, Google Rekabet Kurumu ile anlaşmak için karşılıklı görüşmeleri sürdürmeye devam ettiği. Bu sürecin içerisinde mevcut Google kullanıcılarının etkilenmeyeceği, uygulamaları ve güncellemelerden faydalanabileceği. Ancak yeni satın alınan Android telefonların Google uygulamalarını faydalanamayacağı anlaşılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz