Instagram Hikayelere GIF Ekleme

0
1135
Instagram Hikayeler GIF

Facebook, Snapchat uygulamasından özellikleri almaya başladığı zaman, ilk olarak hikayeler özelliği alınmıştı. Hikayeler bölümünün güncelleme olarak Instagram’a gelmesinden sonra, Instagram Hikayeler diğer sosyal medya uygulamalarının ve Snapchat’in çok öne geçti. Öyle ki son dönemde 300 bin aktif kullanıcı sayılarının bile geride bırakıldığını gördük. Instagram Hikayeler ise sürekli olarak güncellenmeye devam etti.

Snapchat hikayeler özelliğinin bir hayli önüne geçilmesini sağlayan güncellemeler, uygulamayı da bir hayli zenginleştirmiş oldu. Yeni güncellemelerin oluşturduğu bu etkileri devam ettirmek isteyen uygulama bir güncelleme daha yayınladı. Bu kez Instagram Hikayeler GIF paylaşımı yapma özelliği geldi. Bu özelliğin kullanımına geçelim.

Instagram Hikayeler GIF Paylaşımı Yapmak

Bugün itibariyle duyurulan Instagram Hikayeler GIF paylaşımı yapma özelliği, şu an için sadece sınırlı ülkelerde destek veriyor. Uygulamanın sadece test ülkelerinde yeni özelliği açtığı belirtilmiş olsa da ülkemizde bu özelliğin kullanımı için çok uzun süre beklemenin gerekmediği belirtiliyor. Sadece test sürecinde değil, test sürecinin çok kısa bir süre içerisinde tamamlanması beklendiği için final sürümünün de birkaç hafta içinde yayınlanması bekleniyor. Fakat kararlı sürüm gelmemiş olsa da yeni özelliğin kullanımının nasıl yapılacağı biliniyor. Hemen bu konuda detaylara geçelim.

Instagram Hikayeler GIF

  • Instagram hesabınıza girip ardından ise standart bir şekilde hikayelerinizi oluşturmanız gerekiyor.
  • Şimdi ise yapmanız gereken hikayelere çıkartmalar ekleyeceğiniz bölüm olan, çıkartmalar kısmına girmek.
  • Üst kısımda yer alan çıkartmalar bölümüne girdikten sonra yeni özellikle gelen GIF seçeneğine girmek gerekiyor.
  • Burada GIF menüsü karşınıza çıkıyor. GIF menüsü üzerinden kullanmak istediğiniz GIF’i seçip hemen ardından ise bu ögeyi hikaye bölümüne sürüklemeniz yeterli.
  • Sürükleme işleminden sonra hikayeler paylaşımlarınıza GIF eklemeniz mümkün.

Yeni GIF ekleme özelliği bu kadar kolay bir biçimde kullanılabilecek. Burada bilmeniz gereken detay, yeni özelliğin sadece GIPHY ile sınırlı olması. GIPHY dışında Instagram hesabınız üzerinden kendiniz GIF oluşturmanız ve hikayeler bölümünden paylaşmanız mümkün değil. Güncelleme dediğimiz gibi şu an için demelerine devam eden bir güncelleme. Kısa süre sonra kararlı sürüm için bir güncelleme yayınlanacaktır. Güncellemeden sonra yeni özelliği kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz