Microsoft Edge Eklenti Mağazası Açılıyor

0
1187

Microsoft , yeni Chromium tabanlı Edge tarayıcısı için eklenti mağazasının açıldığını ve eklenti geliştiricilerinin kendi eklentilerini göndermeye başlayabileceğini duyurdu. Yazılım devi, bir süredir popüler Chromium tabanlı Edge tarayıcısının yeni bir sürümünü üzerinde çalışıyor. Windows 10 kullanıcıları nihayet tarayıcının resmi sürümünü denemeye başlayacaklar. Microsoft Eklentiler ile birlikte Edge tarayıcısını 15 Ocak 2020 tarihinde kullanıma sunmayı planlıyor.

Microsoft’un Edge tarayıcısının eklentiler için destek sunmamasından dolayı, kullanıcılar Edge tarayıcıya geçiş yapma konusunda isteksiz davrandılar ve bunun yerine Google Chrome veya Mozilla Firefox’u kullanmaya devam ettiler. Bu yüzden Microsoft , Chromium tabanlı Edge tarayıcısının yeni sürümünde eklenti desteği sağlama kararı aldı, yeni çıkacak tarayıcı sürümü sayesinde Edge nihayet rakipleriyle rekabet edebilecek.

Chromium tabanlı Edge tarayıcısının en büyük avantajlarından biri, kullanıcılarının Chrome için oluşturulmuş uzantı ve eklentileri kolayca kurabilecek olmalarıdır . Bunu yapmak için, kullanıcıların Edge tarayıcısının ayarlar menüsüne girmesi, uzantıları seçmesi ve ardından diğer mağazalardan uzantılara izin verme seçeneğini etkinleştirmesi gerekiyor.

Microsoft Edge, Windows 10 içerisinde yüklü olmasından ve sonunda kullanıcıların aşina oldukları eklenti tarayıcı tipi ile birlikte gelmesinden dolayı gelecek yıl kullanıcı sayısında büyük bir artış görmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz