Microsoft Photos Companion Nedir? Photos Companion Kullanımı

0
1076

Microsoft, akıllı telefon sektörlerinde başarı elde edememiş olsa da Windows işletim sistemleriyle akıllı telefonlar arasındaki bağlantı üzerinde çalışmalar devam ediyor. Bunun için yazılım devi yeni bir uygulama daha yayınladığını duyurdu. Photos Companion adı ile yayınlanan uygulamanın ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını ele alalım.

Photos Companion Ne Amaçla Kullanılacak?

Photos Companion uygulaması bir fotoğraf aktarım uygulaması. Doğrudan Microsoft’un adı ile yayınlanan uygulama sayesinde, akıllı telefonlarınızda yer alan fotoğraflarınızı hiçbir ekstra bağlantı aracı kullanmadan, kablosuz bir şekilde bilgisayarlarınıza aktarabiliyorsunuz. Saniyeler içerisinde (tabii ki bağlantı hızına göre değişmekle beraber) fotoğraflarınızı akıllı telefonlarınızdan bilgisayarlarınıza aktarabiliyorsunuz.

Photos Companion

Bunun için uygulama Windows 10 fotoğraflar sistemine bağlantı kuruyor. Yerleşik fotoğraflar uygulamasına bağlandığınız zaman, direk olarak fotoğraf aktarımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için bulut depolama servislerinin kullanılmasının da gerekli olmadığını belirtelim. Benzeri programlarda, genelde bulur depolama servislerinden de yararlanılıyor ancak bu durum Photos Companion için geçerli değil.

Photos Companion Nasıl Kullanılacak?

Uygulamanın tam olarak ne işe yaradığı konusunda bilgiler paylaşmış olduk. Genel kullanım için asıl amaç bu olsa da bir nevi kolay aktarım programı olarak gösterilen uygulamanın kullanımından söz edelim.

Kullanım içinde bazı gereklilikler var. Öncelikle akıllı telefonunuz ile fotoğrafları aktaracağınız bilgisayarınızın aynı ağ üzerinde olması gerekecek. Her iki cihazda aynı internete bağlanacak. Daha sonra Windows 10 için yayınlanan mini düzenleme güncellemelerini indirmeniz gerekiyor.

Daha sonra Windows 10 fotoğraflar uygulamasına girmeniz gerekiyor. Burada güncellemenin oldukça önemli olduğunu hatırlatalım. Güncelleme almayan cihazlarda Photos Companion uygulaması için bağlantı, fotoğraflar bölümünde yer almıyor. Fotoğraflar uygulamasına girdikten sonra ise

  • İçe Aktar (Import) bölümüne girmeniz gerekiyor.
  • Buradan ise From mobile over WİFİ olarak geçen “Wifi Üzerinden Mobil Cihazlardan” sekmesine giriyoruz.

Photos Companion

Bu işlem sonrasında akıllı telefonunuzdan, ekranda beliren kare kodu okutmanız gerekiyor. Kodu okumanızın ardından telefonunuz ve bilgisayar arasında bağlantı kuruluyor ve fotoğraflarınızı aktarabiliyorsunuz. Yapacağınız işlemler bu kadar ile geçerli. Uygulamayı indirmek için de aşağı bağlantıları ekliyoruz.

Photos Companion Android için bağlantı, iOS için bağlantı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz