Oneplus Concept One CES 2020’de Sunulacak!

0
961

OnePlus Concept One konsept akıllı telefon önümüzdeki hafta CES 2020 fuarında sunulacak. Başlangıçta katlanabilir ekranlı bir telefon olması beklenirken, OnePlus şimdi prototipin tasarımı ile ilgili farklı ve beklenmedik bir paylaşımda bulundu. Twitter’da yayınlanan yeni teaser videosun da, kıvrımlı kenarları ve uyarı kaydırıcısı gibi özellikleri olan yeni bir tasarım gözüküyor. Ancak bu tasarımda benzersiz olan kısım, camın altına gizlenmiş ve yalnızca gerektiğinde görülebilen dikey olarak konumlandırılmış üçlü arka kamera. Görünmez kamera tasarımını sağlayan teknolojinin altında, renk değiştiren cam teknolojisi bulunuyor.

OnePlus kurucu ortağı Pete Lau, yapmış olduğu bir röportajda, şirketin McLaren ile birlikte çalışarak üst düzey araba sunrooflarında ve uçak pencerelerinde bulunan renk değiştiren cam teknolojisini OnePlus Concept One’a getirmek için çalıştıklarını belirtti. Kamera ünitesini kaplayan elektrokromik cam levha elektrik sinyali ile tetiklendiğinde renkli ve saydam arasında geçiş yapabiliyor. Kamera uygulaması açıldığında kamera merceğinin arkada görüneceği ve uygulama kapatıldığında renkli camın arkasına gizleneceği anlamına geliyor.

OnePlus kurucu ortağı Pete Lau, telefonun yakın zamanda piyasaya çıkmayacağını şu sözleriyle ortaya koydu “Oneplus için cesur keşif ve aynı zamanda birçok mühendislik zorluğun üstesinden gelmenin bir temsilidir. Bu yaklaşımla, az miktarda ürün üreteceğiz ve küçük bir kullanıcı grubundan gelen geri bildirimlerle, tüm kullanıcılar için daha sorunsuz bir cihaz yapma olasılığına bakacağız.”

OnePlus Concept One, 48 megapiksel birincil sensör, 16 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 8MP telefoto lens ile OnePlus 7T Pro McLaren Edition telefonla aynı üçlü kamera ünitesine sahip olacak. OnePlus Tasarım Direktörü Xi Zeng ve McLaren’den özel bir mühendislik ekibi 2018’in sonundan beri OnePlus Concept One da kullanılacak cam teknolojisi üzerinde çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz