Oneplus, Kamerayı Gizleyen Yeni Bir Patent Aldı!

0
798
Oneplus 7t
Oneplus 7t

Oneplus, Tüketici Elektroniği Fuarı kapsamında Cesoneplus Concept One akıllı telefonunu tanıtmıştı, bu telefonun en büyük özelliği Elektrokromik cam teknolojisi kamera lenslerini gizliyor olmasıydı. Şirket, tanıtmakta olduğu akıllı telefonun konsept olarak kalıp kalmayacağı veya gelecekte ticari bir ürüne dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda açıklamada bulunmamıştı. Ancak şimdi, Oneplus fütüristik bir kamera tasarımı ile başka bir akıllı telefon için patent başvurusunda bulundu. Tasarım patenti WIPO Global Design veritabanın da görüntülendi. Tasarım arka kamera ünitesini dönerek gizleyecek kamera kapağına sahip bir akıllı telefona ait.

Yukarıdaki görüntülere göre, kapak esas olarak kamera ünitesini gizlemeyi amaçlıyor. Bu tasarım, Oneplus Concept One akıllı telefonunun beğenilen teknolojisine olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve daha uygulanabilir hale getirebilir. Eğer bu cihaz piyasaya çıkar ise, daha az maliyetli olacaktır.

Tasarımın diğer detayları ise, gerektiğinde kamera kapağı dönecek ve böylece cihazın arka kameraları açığa çıkacak. Ayrıca tasarım içeriğinde farklı kamera ünitelerinin görüntülerine de yer veriliyor.

Şimdilik, dönen bir kamera kapağına sahip OnePlus telefon bir konsept bile değil, bu yüzden cihazın ne zaman geliştirilebileceğini belli değil. Bu tasarım sadece patent olarak da kalabilir, bunu zaman gösterecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz