İnstagram’a Takipçileri Sınıflandırma Özelliği Geliyor!

0
1190

Instagram, yeni bir güncelleme ile uygulamasına yeni bir özellik getirdi. Artık kullanıcılara en az kiminle etkileşimde bulunduğunu gösterecek bir özellik getirdiğini duyurdu. Yeni özellik, Instagram kullanıcılarının kendileriyle alakalı olmayan paylaşımları da izleyerek vakit kaybı yaşamalarının da önüne geçmeyi hedefliyor.

Alınan haberlere göre, Instagram kullanıcıların takip ettikleri kişi listesini “feed‘de en çok görülen” ve “en az etkileşimde bulunan” gibi birden fazla kategoriye ayırmalarını sağlayan “aşağıdaki kategoriler” listesi ekleyerek sunuyor. Yapılan açıklamalara göre, Instagram’ın yeni özelliği, kullanıcıların takip ettikleri hesapları yönetmelerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Açıklamanın diğer detayları ise şu şekilde:

Instagram sizi gerçekten önem verdiğiniz insanlara ve şeylere yakınlaştırmayı amaçlıyor, ancak zaman içinde ilgi ve ilişkilerinizin gelişip değişebileceğini biliyoruz. İster mezun olun, ister yeni bir şehre geçin, ister yeni bir ilgiyle takıntılı olun ve bir topluluk bulun, mevcut bağlantılarınızı ve ilgi alanlarınızı en iyi şekilde temsil edecek şekilde Instagram’da takip ettiğiniz hesapları yönetmeyi kolaylaştırmak istiyoruz.

Instagram en son sürümüne güncellendikten sonra, kullanıcılar profillerindeki “Aşağıdaki” sekmesine dokunarak yeni özelliği ulaşabilecek. Oradan, takipçilerini en sonuncusuna kadar sıralayabilir ve alakasız olanları kaldırabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz