Oppo Akıllı Telefonları İçin Kendi İşlemcisini Geliştiriyor!

0
820
Oppo M1
Oppo M1

Oppo, akıllı telefonları için kendi işlemcilerini geliştirmek için çalıştığını bildirildi. Bildiriye göre, Oppo M1 olarak adlandırılacak yeni yonga seti, Avrupa Birliği fikri mülkiyet Ofisi (EUIPO) tarafından ticari marka olarak tescillendi. Şirket, Qualcomm ve MediaTek gibi yonga seti üreticilerine olan bağımlılığını azaltmak amacıyla kendi işlemcisini geliştiriyor. OPPO’nun, şirket içi yonga seti üzerinde çalışmak için MediaTek ve Spreadtrum’dan mühendisleri işe aldığı söyleniyor.

Çin yayın kuruluşu CNBeta’nın konuyla ilgili bir raporun da, bir OPPO yöneticisi tarafından paylaşılan 16 Şubat tarihli yonga seti hakkında bir mektup içeriyor . Bilgiler, OPPO kurucusu ve CEO’su Tony Chen’in 2019’daki Inno konferansında yaptığı duyuru ile benzerlik taşıyor. Şirketin ekosistemine hem donanım hem de yazılım için üç yıl boyunca 50 milyar CNY yatırım yapma planlarını ortaya koyuyor. OPPO’nun yonga seti geliştirme planlarının Qualcomm Ventures’ta ana mühendis olarak çalışan Yan Chen tarafından yönetildiği söyleniyor.

Yonga setinin geliştirmeyle ilgili bir zaman çizelgesi henüz açıklanmamış olsa da, OPPO’nun yonga seti planlarının geliştirilmesi birkaç yıl sürecektir. Şirket içi bir işlemci geliştirmek için ağ testi, uyumluluk, çoklu uygulama desteği sorunları ve daha fazlası için kapsamlı testler gerekiyor. CNBeta raporu ayrıca OPPO’nun geçen yıl da yonga seti geliştirme planın varlığından bahsettiğini açıklıyor ve bu da yonga seti üzerinde çalışmanın bir süredir devam ettiğini gösteriyor.

Kendi yongaseti ile OPPO, sadece yonga seti pazarındaki Qualcomm ve MediaTek tekelinden kurtulmakla kalmayacak, aynı zamanda bir işlemci kaynağı yaparak yazılımını ve işlemcisini performans gereksinimlerine göre daha iyi özelleştirebilecek. Apple, Samsung ve Huawei şimdiye kadar kendi işlemcilerini yapan ve aktif olarak kullanan en önemli şirketlerden.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz