Outlook Express Mail Grubu Oluşturma

0
1692
Outlook Express

Outlook Express artık desteklenmiyor. Ekim 2005’te, Outlook Express, Windows Live Mail ile değiştirildi. Fakat Microsoft, 2016’da Windows Live Mail masaüstü e-posta programının artık desteklenmeyeceği duyuruldu. Bu kez doğrudan Outlook kullanılmaya başladı. Peki, eski işletim sistemi kullanarak Outlook Express ayrıcalıklarından yararlanıp bir mail listesi oluşturmak mümkün mü? Windows Live Mail kadar avantajlar sunuluyor mu? Detaylara bakalım.

Outlook Express Bir Posta Listesi Oluşturma

Hala Windows XP kullanımına devam ediyorsanız ve bu sistemde de Outlook Express kullanıyorsanız, birkaç kişiye e-postayla nasıl e-posta yollayacağınız konusunda adımlar atıyorsanız, tam gelişmiş bir posta listesi sunucusuna ihtiyacınız yok. Sadece Express olması yeterli. Bu şekilde bir posta listesi oluşturmanız da oldukça kolay.

Outlook Express

Express kullanarak bir posta listesi oluşturmak için yapmanız gerekenler şöyle;

  • Express‘teki menüden “Araçlar> Adres Defteri … ‘ni” seçin.
  • Adres defteri menüsünden “Dosya> Yeni Grup … ‘u” seçin.
  • Grup İsmi alanına posta listenizin adını yazın. Bu isim sevdiğin herhangi bir şey olabilir. Örneğin, düğüne davet etmeyi planladığınız kişilere e-posta göndermek için “Tarihi Duyuruları Kaydet” adlı bir grup oluşturabilirsiniz. “Tamam’a” tıklayın.

Yapacağınız işlemler bu kadar ile sınırlı. Artık grupta olmanızı istediğiniz kişileri ve e-posta adreslerinizi ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz listelere mesaj göndermek içinde direk liste bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Not: Bu işlemle beraber sadece sınırlı e posta gönderimi yapabiliyorsunuz. İzin verilen sayı, e-posta sağlayıcınıza göre değişiklik gösteriyor. Ancak birçok mailde tek mesaj için 25 kişiye kadar destek veriliyor.

İlginizi Çekebilir: Facebook Mesajları Okunmamış İşaretleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz