Askerler Pokemon Go Oynamaya Başladı!

0
799

Çıktığı günden bu yana fenomen halini alan büyük oyun Pokemon Go, insanlara çok daha önemli şekilde çözüm üretmek için hizmet sunuyor. Ama işin aslı biraz daha karışık diyebiliriz.

Pokemon Go ile ilgili olarak oldukça güçlü ve etkin bir dilde kendimize dair yenilikçi çözümleri ön plana çıkarabilir ve beklentilerimizi de bu süreçlerde büyütebiliriz. Tek yapılması gereken süreçlerin tamamını organize etmek ve hızlı bir çalışma yürütmek olacaktır. Bu yüzden Kanada üzerinde askerlere Pokemon konusunda avlanma emri verildi.

Pokemon Go oyunu çıktığı günlerden bu yana geniş kitlelere ulaşmış bir oyun ve bu sayede çok daha fazla kişiye ulaşıyor. İnsanlar sokaklarda gezerek pokemon görüyor ve onları avlayarak adeta bir 3 boyutlu oyun sistemi ile bir nevi simülatör çalışması yapıyor. Bu yüzden de pokemon konusunda çözümlerin tamamını kendine has bir dilde ön plana çıkarıyor diyebiliriz.

Askeri alanda sorun yaratıyor!

Pokemon Go ile ilgili oyun meşhur olunca, Kanada hükümeti bu konuda askeri alanlara yaklaşılmaması konusunda uyarı yapmıştı. Ama insanlar az da olsa pokemonlara ulaşmak için askeri bölgeleri ziyaret etmeye başlıyor. Hal böyle olunca da insanlar durumu çözmek adına, pek bir şey yapamıyor. Askeriye de 3 farklı kişiye emir verdi ve bütün askeriye bölgesindeki pokemonların avlanması gerektiğini söyledi. Yani pokemon avlanmak için askerler görevlendirildi dersek yanlış olmayacaktır.

Gündem bu şekilde devam ederken, oyun dünyası da ilerlemeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz