Ripple Gelecekte Yeni Bitcoin Olabilir!

0
1957
Ripple gelecekte ne olur

Ripple Gelecekte Ne Olur? Ripple Gelecek Fiyat Tahminleri!

Bitcoin, ilk zamanlarında birkaç dolar karşılığında satın alan birçok yatırımcısını zengin etti. Fiyatı yükselirse birçok yatırımcıyı daha zengin etmeye aday. Ancak bu çok olası görünmüyor. Çünkü 10,000$ seviyelerini gördü ve düşüşe geçti. Ripple ise şu anda 1 doların altında işlem görüyor ve gelecekte bir gün Ripple’ın yeni Bitcoin olabileceğine inanan uzmanlar var.

Ripple şu an fiyat olarak değil ancak piyasa olarak en değerli 3. kripto para konumunda yer alıyor. Aşağıda 18.05.2018 saat 23:59 itibariyle Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın piyasa değeri ve fiyat bilgilerini görebilirsiniz.

Sıra No. Kripto Para Piyasa Değeri Fiyat
1. Bitcoin 140.365.765.022$ 8.236$
2. Ethereum 68.435.501.137$ 2.410$
3. Ripple 26.654.194.719$ 0.68$

Uzmanlardan Ripple’ın geleceği ile ilgili yorumlar

Bu uzmanlardan biri olan CryptoMaps’tan Craig Cole, “Ripple, kripto parayı daha genel bir ana akım haline getirmenin katalizörü olabilir” diyor ve ekliyor,

Daha yüksek işlem hızı ve daha düşük kesintiler, finans kurumlarının Ripple’ı daha kolay benimsemesini sağlıyor. Bu durum Rippler’ın değerinin bu yıl ciddi ölçüde artmasına neden oldu. Dalgalanma, finans kurumlarının paradan tasarruf etmesine yardımcı oluyor ve bu nedenle ödeme akışlarında daha da yaygın hale gelmesi bekleniyor. Ripple kesinlikle yükselişte ve XRP’nin yakın gelecekte Bircoin benzeri düzeylere ulaşmasını bekliyoruz.

Long Island Üniversitesi’nden ITRC Direktörü John-Paul McCaffrey de aynı fikirde. McCaffrey, “Şu anda Ripple (XRP) için fiat para birimi değiştirmek için bir platform olmasa da, bu düşündüğünüzden daha çabuk değişebilir” diyor. “Coinbase’in Ripple’ı fiat takası için hazırladıkları kripto paralar listesine ekleyeceği yönünde söylentiler var. Sadece Coinbase ile kolay likidite sağlamak bile XRP’ye olan ilgiyi artıracaktır.

Finans kurumu Pinnacle Brilliance Systems’in CEO’su Roman Guelfi-Gibbs ise Ripple’ın fiyatının yükselmesinin biraz zaman alabileceğini belirtiyor.

Ripple’ın bu dalgalanması kesinlikle 2018’de bir zirveye tırmanma potansiyeline sahip olduğunu gösterse de, bu zirvenin 2019’da daha muhtemel olacağını düşünüyorum. Kripto para piyasası XRP gibi diğer algoritmalarda kodlanan daha fazla sanal parayı takip ettiğinden, ETH bir sonraki büyük kripto para olma yolunda daha avantajlı görünüyor. Piyasaların bunu sindirmesi biraz zaman alacaktır. Bu nedenle Ripple’ın asıl yükselişinin 2019’da gerçekleşmesini daha olası görüyorum. Tabii ki kripto paralar için her an her şey olabilir. Bu yüzden yakından takip edin.

Ripple’ın Bitcoin’i yakalama ihtimali konusunda herkes hem fikir değil. Global Block Chain Technologies’in başkanı Shidan Gouran da bunlardan birisi.

“Ripple, 2018’de kripto para dünyasında zirveye çıkma olasılığından uzak görünüyor. Bunun üç nedeni var. Birinci neden, üç para biriminin her birini üst sıralardaki piyasa değerlerine göre ayıran şeffaf dolar hacmi. Bitcoin 191 milyar doları aştı, Ethereum 84 milyar doların üzerinde ve Ripple 35 milyar doların üzerinde. Ripple’ın Ethereum’u yerinden etmesi için yaklaşık 49 milyarlık bir açığı kapatması gerekiyor (bu, İzlanda’nın ulusal GSYİH’sından daha fazla). İkinci neden, Ripple’ın günlük harcamalar için değil, çoğunlukla varlıkların ticareti için kullanılmasıdır. Tüketici farkındalığı 2018 ve sonrasında önemli ölçüde artacağından, kitlelerin ilgisi sadece yatırım işlemleri için değil, para olarak kullanılabilecek kripto paralar üzerinde olacaktır. Son olarak üçüncü neden ise Ripple’ın fiat paralarla satın alınamıyor olması. XRP’Yi satın almak için Bitcoin ve Ethereum gibi mevcut kripto para biriminin satın alınması gerekiyor. Bu, Bitcoin ve Ethereum’a yönelik talebi beslemeye devam ediyor ve pazardaki en iyi iki kripto para birimi olarak pozisyonlarını sağlamlaştırmasını sağlıyor.”

Aslında, son neden artık doğru değil. Son zamanlarda birçok kripto para borsası, fiat paralar arasında Ripple ve Litecoin’i de ekledi. Bu, Ripple’ın doğrudan satın alınabileceği anlamına geliyor.

Tüm bu yorumlar ışığında, Ripple yatırımcılarının eski Bitcoin yatırımcılarının başarısını yakalayabilmek için bir süre daha sabret zorunda olduklarını düşünüyoruz.

NOT: Düzensiz bir piyasada alınıp satılan ve spekülasyona açık kripto paralara yatırım yapmak her zaman risklidir. Bu riski göze alabilenler, yatırımlarının tamamını kaybetmeyi de göze alabilmelidir.

AÇIKLAMA: Makale yazarı olarak şahsım adına Bitcoin veya başka bir kripto para birimine hiçbir şekilde yatırım yapmadım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz