Samsung Bixby Tuşu Kapatma

0
1486
Samsung Bixby

Sanal asistan teknolojisinde Apple’ın Siri ile başı çektiğini biliyoruz. En köklü sanal asistan teknolojilerinden biri olsa da zaman içerisinde Siri’nin çok ciddi rakipleri ortaya çıktı. Bu rakiplerin arasında en başarılı olanlarından birisi de Samsung Bixby sanal asistanı oldu. Yapay zeka ile donatılmış ve bunun yanı sıra yetenekleri bir hayli artırılmış olan sanal asistan, son olarak Galaxy S9 akıllı telefonlarıyla beraber anlık çeviri ve nesne tanıma özelliklerinde geliştirme almıştı.

Samsung’un tanıtımda yazıların çevrilmesine kadar destek verildiğini gösterdiği Samsung Bixby sanal asistanının en çok dikkat çeken kısmı ise yapay zeka yeteneklerinin zenginleştirilmesi olmuştu. Fakat tüm bu geliştirmelere rağmen sanal asistanın dil desteği hala istenen seviyede değil. Özellikle ülkemiz için bu durum, önemli bir eksiklik olarak karşımıza çıkıyor.

Haliyle Galaxy S9 serisinde de yer alan fiziksel sanal asistan tuşunun kullanımı olumsuz etkilediğini görüyoruz.  İşte bu noktada kullanıcıların yapabilecekleri en iyi işlem ise sanal asistan tuşunu devre dışı bırakmak. Peki, yeni modellerde dahil olmak üzere sanal asistan tuşunu nasıl kapatabiliriz?

Samsung Bixby Sanal Asistan Tuşunu Nasıl Kapatırız?

Sanal asistan tuşu olarak bilinen fiziksel tuşu kapatmak için yapmanız gereken işlemler oldukça basit. İlk olarak böyle bir özellik sunulmamış ve kullanıcıların sanal asistan tuşunu kapatması mümkün kılınmamıştı. Ardı ardına gelen güncellemeler ise bu konuda kontrolü kullanıcılara bıraktı. İşte kapatmak için yapacaklarınız.

  • Telefonu kilidini açıp ana ekranı görüntülüyoruz. Burada sayfayı sağa doğru kaydırıyoruz.
  • Sağa doğru hızlı kaydırma sonrasında Samsung Bixby sanal asistanın menüsü açılacak. Burada ayarları düzenleyebiliyorsunuz.
  • Sağ üst köşede yer alan “ayarlar” bölümüne tıklamanız gerekiyor.
  • Çark simgesi şeklinde olan ayarlar kısmına tıkladıktan sonra, Samsung Bixby tuşu bölümünün bulunduğunu göreceksiniz.
  • Bu bölümde onay çubuğunu kapalı konuma getirmeniz gerekiyor. Çubuğun rengini gri konuma getirdiğinizde sanal asistan tuşu kapatılıyor.

Samsung Bixby

Sanal asistanı tamamen kapatmak isterseniz;

  • Tuş dışında sanal asistanı tam anlamıyla kapatmak isterseniz de biraz daha farklı işlemler yapmanız gerekiyor.
  • Aynı sanal asistan ekranından üst üste 3 nokta simgesine tıklayıp buradan ise ayarları seçmeniz gerekiyor.
  • Ardından ise Samsung Bixby Voice bölümünde yer alan durum çubuğunu kapalı konuma getirmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: PlayStation 4 Sürüm 5.50 ile Nasıl Yenilikler Geldi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz