PlayStation 4 Sürüm 5.50 ile Nasıl Yenilikler Geldi?

0
968

Sony’nin en başarılı oyun konsolu serisi olmayı başaran PlayStation 4 oyun konsolları için yazılım desteği devam ediyor. Her ne kadar konsolların piyasaya sürülmesinin üzerinden uzun yıllar geçmiş olsa da PlayStation 4 yazılım desteğinin devam ediyor olması, satışların devam etmesini sağlayan etkenler arasında yer alıyor. Son olarak PlayStation 4 Sürüm 5.50 güncellemesinin de yayınlanmış olması bu durumun kanıtı olarak gösterilebilir. Peki, PlayStation 4 Sürüm 5.50 ile neler değişti? Oyun konsollarına gelen yenilikler neler oldu? Detaylara geçiş yapalım.

PlayStation 4 Sürüm 5.50 Yenilikleri

Güncellemelerin detaylarına geçiş yapmadan önce güncellemenin boyutunu belirtelim. PlayStation 4 Sürüm 5.50 olarak yayınlanan yeni güncellemenin 460 MB boyutunda olduğu açıklandı. Büyük güncelleme serilerine dahil olan yeni güncellemenin, Pro konsolları içinde önemli yenilikler yayınlanmış oldu.

Güncellemeyle beraber gelen en önemli yenilik ise Supersampling özelliği oldu. Sadece PlayStation 4 Pro serisi için geçerli olacak olan yeni özelliğin, 1080p ve 2K çözünürlüklü ekranlarda görüntü kalitesini arttırarak oyunların daha başarılı grafikler sunulması sağlanıyor. Bu şekilde oyunların grafikleri çok daha iyi ve 4K çözünürlüğe yakın olarak sunulabilecek.

PlayStation 4 Sürüm 5.50

Bunun dışında güncellemenin oyun kütüphanelerini de düzene soktuğunu görüyoruz. PlayStation 4 Sürüm 5.50 ile kütüphane içerikleriniz sıralı bir şekilde sunuluyor ve çok kolay bir şekilde içeriklerinizi yönetebiliyorsunuz. Bunların dışında mini iyileştirmelerde sunan PlayStation 4 Sürüm 5.50 güncellemesinin gelen ana değişiklikleri bu şekilde.

Hem kütüphane kısmında hem de genel yönetim kısmında önemli değişikliklere imza atılan güncellemenin, şu an için yayında olduğunu da ekleyelim. Güncellemeyi yüklemeden servislerin kullanılmaması sorununu da düşünecek olursak, güncellemeyi mecburen yapmanız gerekiyor. Özellikle Pro modelleri için bunun gerekli olduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir: Outlook ve Windows Mail Yazı Boyutu Ayarlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz