Samsung Yeni Ekran Tasarımı İçin Patent Aldı

0
901

“Samsung, çekilerek açılan ve tablet boyutlarına gelebilen, yeni bir çekilebilir ekranlı akıllı telefon piyasaya sürmek için çalışıyor”

Samsung, ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u piyasaya sürmesi oldukça ilgi çekmişti. Cihazın piyasaya sürülmesinden bu yana, şirket gelecekteki katlanabilir akıllı telefonları için bir kaç patent aldı ve Samsung Galaxy Fold 2’nin lansmanı ile ilgili bir çok haber yapıldı. Samsung tarafından sunulan ve şirketin katlanabilir / geri çekilebilir bir ekrana doğru tamamen farklı bir tasarımını gösteren yeni bir patent aldığı tespit edildi.

Patent görüntülerinde görüldüğü gibi, cihaz standart bir tabletin şekline gelmesi için yana doğru çekiliyor, normal akıllı telefon boyutuna dönmek için isee çekme yönünün tersine itilerek açılır ekran içeri giriyor. Patent görüntüleri ayrıca işletim sisteminin birden çok ekran boyutunu ve yönünü destekleyeceğini de gösteriyor.

Samsung, şu an için cihaz hakkında açıklamada bulunmamasından dolayı, katlanabilir ekran teknolojisinin nasıl çalışacağı belli değil. Bu patentte yer alan tasarım hiç bir zaman piyasaya sürülmeyebilir de, ancak teknolojinin gediği son noktada gelecekte böyle bir akıllı telefon da görebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz