Tivibu Mobil Nasıl Kullanılır?

0
2031

Türk Telekom tarafından sunulan televizyon servisi Tivibu, dijital yayıncılık olarak sektörde yerini alan servislerden bir tanesi. D-smart ve Digitürk gibi servislere rakip olan servisin, bazı farklar oluşturarak öne çıkmaya çalıştığını da görüyoruz. Tivibu tarafından bu konuda atılan adımlardan birisi de mobil uygulama servisi.

Kullanıcıların yayını mobil cihazlarından izlemelerini sağlayan servis, aynı zamanda filmler ve diziler gibi ekstra içeriklere de ulaşılmasını sağlıyor. Peki, Android ve iOS cihazlarımızdan nasıl bu servisi kullanabiliriz? Yapılması gereken işlemler neler?

Tivibu Mobil Nasıl Kullanılır?

Hem Android hem de iOS kullanıcılar için sunulan mobil uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirterek başlayalım. Hemen adımlara geçiyoruz.

  • Tabii ki ilk aşamada uygulamanın indirilmesi gerekiyor. Tivibu uygulamasını cihazınızın işletim sistemine göre indirmeniz gerekiyor.
  • Uygulamayı yükleyip, ardından ise açıyoruz. Bu süreçte tek dikkat etmeniz gereken kısım cihazınızın WİFİ bağlantısına sahip olması. Mobil veri de yeterli olabilir ancak çok fazla veri harcanacağı için bunu pek önermediğimizi ekleyelim.
  • Burada uygulamaya Tivibu bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ise istediğiniz herhangi bir servisi kullanabiliyorsunuz. Kirala izle seçeneğine kadar her seçenek mevcut.

Eğer evinizde kullandığınız Tivibu cihazınız için telefonunuzu kumanda haline getirmek istiyorsanız, yine yapacağınız birkaç işlem var. Ağ üzerinden kullanıldığı için telefonunuzu da kumanda olarak kullanmanız mümkün.

  • Burada cihazınız ile telefonunuz arasında bir bağlantı kurulması gerekiyor. Alıcı otomatik olarak aynı ağ üzerinde yer alan cihazları tanıyor. Kumanda bölümüne geçere kullanım gerçekleştirebiliyorsunuz.

Tivibu

  • Bunun dışında eğer bir sorun yaşanacak olursa, yapacağınız bazı işlemler var. Bu durumda uygulamaya IP adresi tanımlaması gerekiyor.
  • Bağlantı kurmak istediğinizde, bağlantı kurulmayacak olursa, IP adres bölümüne alıcınızın modeminizden aldığı yerel ağ IP adresini istenen alana girmeniz gerekecek.
  • Bu işlem içinde kumandanızdan Menü tuşuna basmanız ve özet kısmına girmeniz gerekiyor. Bu ekrandan söz konusu IP bilgilerini almanız mümkün.

Ayrıca cihazınız ile alıcının aynı ağ üzerinde olması gerektiğini de belirtelim. Uygulama linki için Google Play ve App Store bu bağlantıları kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: WPA 3 Nedir? Ne Zaman Kullanıma Girecek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz