TOGG Yerli Otomobil Tanıtıldı

0
1231

Türkiye Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından tasarlanan yerli otomobilin tanıtımı 27 Aralık Cuma günü Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Tanıtım Gebze Bilişi Vadisin’de TOGG yöneticisi Gürcan Karakaş ‘ın konuşması ile başladı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının sona ermesinin ardından yerli otomobil sahneye çıktı.

Yerli otomobilin marka ismi henüz belirlenmedi, 2020 ikinci çeyreğinin sonuna doğru belirlenmesi bekleniyor. Yapılan açıklamalara göre, otomobillerin 200 beygir ve 400 beygir olmak üzere iki farklı güç seçeneği ile piyasaya sürülecek. Tam şarj ile 500 km menzile sahip olması bekleniyor, kurulacak hızlı şarj istasyonları ile şarj süresinin yarım saati geçmeyeceği belirtiliyor.

 Yerli otomobil üretim tesisi yeri olarak Bursa belirlendi, kurulacak üretim tesisi için proje bazlı devlet yardımı sağlanacak. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından inşa edilecek tesisin öngörülen toplam yatırım tutarı 22 milyar TL olacak. Yatırımın başlangıç tarihi 30 Ekim 2019 ve 13 yıl olarak belirlendi. Üretim tesisinde 4 bin 323 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

Yerli Elektrikli Otomobil tanıtım videosu,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz