Artık Facebook Hesabı Olmadan Messenger Kullanılamıyor

0
1086

2015 yılında Facebook, Facebook hesabı olmadan Messenger hesabına kaydolma özelliğini kullanıma sundu. Bu şekilde tüm kullanıcılar cep telefonlarını sadece Messenger uygulamasını indirerek uygulamayı kullanmaya başladı. Facebook şimdi uygulamada bazı değişiklikler yaptı ve artık Facebook hesabı olmadan yeni Messenger kayıtlarını kabul etmeyecek. Facebook’a göre, birçok kullanıcı Messenger’ı kullanmak için zaten Facebook girişini kullanıyor. Değişiklikler hem Messenger hem de Messenger Lite uygulamaları için geçerli olacaktır. Facebook, ayrıca Messenger hesabı olan kullanıcıların yeni değişiklikler için endişelenmeleri gerekmeyeceğini belirtti. 

Facebook, Messenger Yardım Merkezi’ne yeni değişiklikler ekledi. Facebook resmi bir açıklama yapmadı ancak web sitesin de artık yeni bir kullanıcının Facebook hesabı olmadan Messenger’a kaydolamayacağını ve bir hesap oluşturmak zorunda kalacağını açıkça belirtiyor. Facebook, Messenger’ı kullanma sürecini basitleştirmek istiyor ve bunu yapmanın en iyi yolunun kullanıcıların Facebook’a katılmaları olduğunu düşünüyor. Bir kullanıcı Facebook hesabı oluşturduktan sonra, tek bir dokunuşla Messenger’da kolaylıkla oturum açabiliyor.

Yukarıda da yazdığımız gibi, Facebook hesabı olmadan Messenger’a daha önce kaydolan kullanıcılar hizmeti kullanmaya devam edebiliyor. Ne yazık ki, yeni değişiklikler bazı kullanıcılar da hesaplarının kısıtlandığını belirten mesaj almalarına neden oldu. Bu sorun yakında düzeltilmesi gereken bir hata gibi gözüküyor. Yeni değişiklikler Facebook’un tüm mesajlaşma hizmetlerini birleştirme planının bir parçası da olabilir. Facebook şu anda Messenger, WhatsApp ve Instagram’ı yönetiyor ve toplamda yaklaşık aylık 3 milyar aktif kullanıcıya sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz