Torrentleri Anonim Olarak İndirebilmenin 4 Yolu

0
975

Online içerik platformlarının sayıları her geçen gün artsa da kullanıcılar internet üzerinden indirme yapmayı seviyor. İnternet üzerinden indirme denilince günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden birisi olan Torrent ülkemizde çok kişi tarafından kullanılmasa da Anti Inflament kuruluşları kullanıcıların veri trafiklerini izlemeye çoktan başladılar.

Kullanıcıların verilerini, bilgilerini ve diğer şeyleri Torrent indirmelerle ele geçirebilen bu kuruluşlardan kurtulmak için yapılabilecekleri sizler için sıraladık.

VPN Kullanmak

Günümüz dünyasında VPN uygulamaları pek çok işi çözebiliyor. Devletlerin yasakladığı internet sitelerine girmede, henüz o ülkede kullanıma açılmayan internet servislerine erişmede ve daha sağlıklı bir internet bağlantısı için kullanılan VPN kullanıcıların veri trafiklerini gizlemeleri içinde kullanılabilir.

torrentleri-anonim-olarak-indirebilmenin-4-yolu

Başlangıçta kullanıcıların yasaklı sitelere girmek için kullandığı VPN uygulamaları günümüzde pek çok işlem için kullanılabiliyor. VPN ağı ile trafiklerinin izlenmesini biraz daha zorlaştıran kullanıcıların dikkat etmeleri gereken şey ise veri trafiklerini korumak adına güvenli olmayan VPN servislerini kullanmamak.

Torrent üzerinden indirme yaparken online kimliğinizin ve verilerinizin gizli kalması için aşağıdaki VPN uygulamalarından birisini tercih edebilirsiniz.

 1. Hotspot Shield
 2. IVPN
 3. OVPN
 4. PerfectPrivacy
 5. Anonine
 6. PriviteInternetAcces
 7. Cyptostorm

Yukarıda yer alan VPN uygulamalarını kullanmak için aylık ya da yıllık ödemeler gerçekleştirmek gerekiyor. Sadece Torrent kullanırken değil internet üzerinde gizli bir şekilde gezinmenizi de sağlayacak olan VPN uygulamalarını dikkatli seçmekte yarar var.

Anomos

En çok kullanılan Torrent uygulamalarının başında gelen bittorent uygulamasının bir işlemcisi olan Anomos işlemcisi kullanıcıların gizliliğini sağlamak için geliştirilmiş. Diğer bittorrent işlemcilerinden farklı olarak;

 • Tüm işletim sistemlerinde çalışabiliyor.
 • Kolay kullanım
 • Arka planda ek bir servis çalıştırmayan bağımsız istemci.
 • Reklamsız
 • Uçtan uca şifreleme
 • Ücretsiz ve açık kaynak kodlu

BTGUARD

Bittorrent tarafından geliştirilen ve Torrent kullanıcılarının gizliliğinin sağlanması için geliştirilen BTGUARD yazılımı ile birlikte kullanıcılar Torrent üzerinden gerçekleştirdiği indirmelerde tam koruma sağlıyor. Anomos’a göre paralı bir istemci olarak BtGuard ayrıca herhangi bir hız düşürme gibi şeylere de neden olmuyor.

Server / Seedbox 

Torrent uygulamasını çok kullanan kullanıcıları için profesyonel bir çözüm olana Seedbox / Server kullanımıyla birlikte kullanıcılar özel bir protokol kullanarak herhangi bir izlenme durumu olmadan gizliliklerini koruyarak Torrent üzerinden indirme yapabilir. Diğer yöntemlere göre biraz daha pahalı olan Server / Seedbox kullanımında kullanıcıların tamamen güvende olmasını sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz