Türk Telekom’dan İnternet Erişim Sorunu Hakkında Açıklama!

0
748

Son bir kaç saattir internet erişimi ile ilgili yaşanan problem ile ilgili Türk Telekom’dan son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada söz konusu erişim aksamalarının ‘Siber Saldırı’ kaynaklı olduğunu, Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılan saldırılardan kaynaklandığı ifadeleri kullanıldı.

Türk Telekom açıklamasının tam metni :

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz