Türkiye’de LNG İstasyonu Açılıyor!

0
846

Sıvılaştırılmış doğalgaz istasyonu olarak bilinen LNG istasyonlarından ilki Türkiye’de açıldı. Kocaeli Kartepe üzerinde yer alan bir istasyonda açılan bu yer, Shell & Turcas tarafından ortak açıldı.

türkiye’deki büyük bir değişime öncülük edecek olan bu istasyon, en azından bir ilk olduğu için zamanla barebarinde farklı getiriler de barındıracak. İstasyonların yaygınlaşmasıyla özellikle kamyonlar, bu alternatif yakıtı kullanmaya başlayacaklar.

Türkiye’nin ilk sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) istasyonu geçtiğimiz günlerde yapılan bir etkinlikle Kocaeli’nde açıldı. Söz konusu bu yakıt, özel olarak kullanılıyor ve genellikle de kamyonlar için tercih ediliyor.  Anadolu Otoyolu’nda “Shell & Turcas” tarafından açılan istasyon hem Shell hem de Türkiye’deki kamyonlar için büyük bir önem ifade ediyor. Hem içerik olarak, hem de yakıt tarzı olarak ve genellikle kullanım amaçları olarak önemli bir yere sahip diyebiliriz. Çünkü Shell, yaptığı yatırımla Avrupa’daki dördüncü kez bir ülkede LNG‘li istasyonu açmış oldu. Bu konuda hem kendine has bir yakıt çözümü sunan hem de özverili bir ilerleme gösteren Shell, profesyonel bir çalışma ile ön plana çıkıyor.

Önemli bir marka olarak hizmet veren Shell’in Anadolu Otoyolu‘nda açtığı istasyona pek çok yerden ilgi bulunuyor. Bu ilgiler içerisinde hem yerel yönetimler hem de teknolojinin önemli isimleri dahil oluyor. Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü Cem Murat Yıldırım, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı Ali Bilaloğlu, Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, Shell & Turcas CEO’su Felix Faber ve IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak gibi isimler katıldı.

Bu süreçlerde gerçekten önemli bir ilerleme olduğu için otomobil konusundaki ilgilelere de farklı bir aşama ve yenilik üretiyor diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz