Ubuntu’nun Fişi Çekiliyor!

0
833

Oldukça hızlı bir şekilde ilerleme kat eden ve güncel seçenekleri ile karşımıza her daim çıkan, önemli bir yapı olan Ubuntu, yine Windows 7 den sonra fişi çekiliyor.

Pek çok kullanıcının işlemini çözen ve özellikle eski kullanıcılarının da bulunduğu Windows 7 işletim sisteminin kendini kanıtladığına ve birçok bilgisayar kullanıcısının kalbini kazandığına hiçbir şüphe bulunmuyor. Ama bazı çalışmalarda markalar da yeni olanı seçmeye odaklanıyor ve gayretlerini de bu yoldan ön plana çıkarıyor.

Elbette bunda Windows 8, Windows 8.1 ve Window 10 işletim sistemlerinin de Windows 7 kadar sevilememiş olması büyük bir etken. Bu yüzden de bu gelişimlerin ilerleme göstermesi adına bazı yazılımlara da destekler kesiliyor. Fakat ne yazık ki Windows 7 de ömrünü tamamlamak üzere diyebiliriz. Çünkü yenilikler ve beklentiler sürekli olarak değişiyor ve kesilecek her şey kendi içinde bir yenilik olarak güncelliğini göstererek geliyor.

Yalnızca bir gün sonra, 14 Ocak gününde, Microsoft’un Windows 7 desteği artık son buluyor. Bu yüzden de devamında gelen her şey sırasıyla kesilmeye başlanıyor. Bu nedenle kullanıcıların da bir an önce işletim sistemlerini Windows 10 veya Linux ile güncellemeleri öneriliyor. Bu konuda en azından güncel olarak yazılım kullanılması isteniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz