Twitter DM’ye Emoji Reaksiyon Desteği Geldi!

0
1063

Twitter, uygulama ve web sürümüne doğrudan mesajlaşma da kullanım için emoji reaksiyon özelliği geldi. Bu özellik, Apple iMessage ve Facebook Messenger’daki gibi özel mesajlaşmalar da kullanılan emoji tepki özelliğine benziyor. Özelliğin uzun süredir beta testinde olduğu ve şu anda kullanıcılar için indirilebilir seviyeye geldiği bilgisi verildi. Güncelleme, Android, iOS ve web uygulaması da dahil olmak üzere tüm Twitter platformlarında kullanılabiliyor. Özelliğin kullanılabilmesi için kullanıcıların Twitter uygulamalarını en son sürüme güncellemeleri gerekiyor.

Yeni özellik için Twitter’ın açıklaması :

Doğrudan Mesajlaşma da medya ve metinlere emoji tepkisi eklemek artık hızlı ve kolay. Bir tepki eklemek için mesajın üzerine gelin ve tepkime düğmesine (kalp ve artı simgesi) tıklayın veya mesaja çift dokunun ve seçiminizi yapın tepkinizi ekleyin. İstediğiniz zaman bir reaksiyonu geri alabilirsiniz ve tüm katılımcılar için mesajdan kaldırabilirsiniz. Mesaja kimin tepki verdiğini görmek için bir konuşmadaki reaksiyona tıklayın veya dokunun. Mesajlara yeni bir tepki eklendiğinde bildirim alacaksınız. “

Bu yeni özelliğin kullanımı iMessages veya Messenger’ın çalışma şeklinden çok farklı değil, çünkü her iki hizmet de kullanıcıların yalnızca belirli bir iletiye yönelik beş veya altı tepki kümesinden seçim yapmalarına izin veriyor. Yeni özellik, platformun sık kullanıcılarını memnun edecek gibi görünüyor.

Twitter kullanıcıları, uzun süredir tweet’i düzenle butonu gibi yeni bir özellik beklentilerini dile getiriyor. Bu istek için, Twitter CEO’su Jack Dorsey, şirketin yazılan tweet’lerin orjinalliğini korumak ve operasyonel nedenlerle böyle bir özellik sunmayı düşünmediklerini açıklamıştı. Bu, keskin cevap eleştiriler almış olsa da, Twitter tüm platformlarında karanlık modu geliştirmek ile ilgileniyor bu özellik sık kullanıcı kitlesini yatıştırmaya yardımcı olacak gibi.

https://twitter.com/Twitter/status/1220122403260551168
Twitter emoji
Twitter emoji

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz