Twitter ile Tweet Sabitleme Kullanma

0
1458

Sosyal medyanın haber ve iletişim yönü en kapsamlı olan uygulamaların başında gelen Twitter, uzun bir aranın ardından yeniden önemli oranda kâr elde etmeyi başarmıştı. Uygulamanın yeniden yükselişe geçmesini sağlayan ise gelen güncellemeler. Ardı ardına yapılan iyileştirmeler ve gelen güncellemelerden sonra değişen kullanımların başında ise Tweet Sabitleme özelliği geliyor.

Paylaşılan Tweetleri ana sayfada tutmasını sağlayan ve önem verilen Tweetlerin kaçırılmasının önüne geçen özelliğin kullanımı da oldukça kolay. Sayfanın en üstünde yer alarak, sürekli görüntülenmesi sağlanan Tweetlerin nasıl sabitleneceğine bakalım.

Tweet Sabitleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yapacağınız işlemlere geçmeden önce, bu özelliğin daha önce reklam verenler tarafından kullanılan sistemle hiçbir farkının olmadığını belirtelim. Bir nevi daha önce kullanılan bu özellik tüm kullanıcılar için açılmış oldu. Hemen Tweet Sabitleme sisteminin nasıl kullanılacağına geçelim.

  • İlk olarak sabitlemek istediğiniz Tweet paylaşımınızın üzerine gelmeniz gerekiyor. Burada paylaşımın köşesinde yer alan aşağı doğru oka tıklıyoruz. Karşımıza bir açılır menü çıkacak.
  • Çıkan bu menüden ise “profil sayfasına sabitle” sekmesini kullanıyoruz. Yapacağımız işlemler bu kadar basit. Fakat belirtmek gereken bazı detaylar var.

Tweet Sabitleme

Sabitlenmiş Tweet Nasıl Kaldırılır?

Sadece birkaç adımla Tweet Sabitleme özelliğinin nasıl kullanılacağından söz ettik. Bu özelliği kullandığınız zaman, seçtiğiniz Tweet, doğrudan ana sayfa üzerinde en üst sırada gösteriliyor. Eğer ilerde bu durumu değiştirmek istiyorsanız, yine yapmanız gereken bazı işlemler var. Bu kez sabitlenmiş olan paylaşımların nasıl kaldırılacağından söz edelim.

  • Tweet Sabitleme özelliğini kullanarak, sabitlemiş olduğunu paylaşımlarınızın üzerinde “sabitlenmiş tweet” ifadesini görürsünüz. Bu ifadeye tıklamanız gerekecek.
  • Bu ifadeye tıkladıktan sonra yeni bir açılır menü karşınıza çıkacak. Buradan ise “profilinden ayır” sekmesine tıklaman gerekiyor.
  • Şimdi size bir soru yöneltilecek. Yapılan işlemden emin olup olmadığınız sorusuna “ayır” şeklinde cevap vermeniz gerekiyor.
  • Yapacağınız işlemler bu kadar kolay. Soru gelmeden bir konuda cevabı da verelim. Bu şekilde paylaşımı sabitlenmiş ekrandan ayırdıktan sonra, paylaşımınız orijinal tarih ve saatine geri dönüyor. Kronolojik sırada yine bu paylaşımlarınızı görebiliyorsunuz.

Yapacağınız tüm işlemler bu kadar ile sınırlı. Konu hakkında soru ve sorunlarınızı yorum bölümünden iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Android Oreo Alacak Tüm Akıllı Saat Modelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz