Whatsapp karanlık mod özelliği geliyor

0
1203

Whatsapp karanlık modu son beta sürümü 

Whatsapp yeni karanlık mod özelliği beta sürümüyle testlerine devam ediyor. Karanık mod henüz hazır değil ancak en son beta sürüm içerisinde gizlenen görüntü dosyaları ortaya çıktı. Bu dosyalarda yer alan ikonlara göre arama esnasında görünen avatarlar grup ikonları daha koyu bir görüntüye sahip.

Whatsapp Dark theme

Simgeler mevcut görünümdeki simgeler ile benzer ancak biraz daha koyu renkler kullanılmış. Koyu arka planda görünebilir olması için kontrast kullanılarak netlik sağlanmış.

Karanlık Tema Güç Tasarrufu

Geçen ay yayınlanan whatsapp güncellemesi sonrası bazı android kullanıcıları pil kullanımlarının arttığını ve bu kullanımın nedeni olarak whatsapp uygulamasını rapor etti. Başlangıçta problemi kabul etmeyen Whatsapp (Facebook) daha sonra problemi çözmek için yeni güncelleme yayınlayarak dolaylı yoldan problemi kabullendi. Yeni gelecek karanlık mod özelliği ile telefon güç tasarruf moduna geçmesi durumunda whatsapp uyglamasıda otomatik karanlık moda geçecek. Bu yenilik ile whatsapp uygulaması daha az enerji kullanacak. Koyu renk pikseller açık renk piksellere göre daha az enerji tüketmesinden dolayı, yeni özellik telefonların pil tüketimini azaltacaktır.

Whatsapp koyu mod

Whatspp koyu mod özelliği henüz karar verilmemiş olsa da farklı iki ton da çıkma olasılığı da bulunmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz