Whatsapp, Windows Phone İçin Desteğini Sonlandırıyor

0
869

Whatsapp, Windows Phone ve Eski Sürüm Android ile ios işletim sistemleri için desteğini sonlandırıyor

WhatsApp bir çok işletim sistemi üzerinde kullanılmakta, ancak yakın zamanda tüm Windows Phone cihazlar için desteğini sonlandıracak. Whatsapp’ın yapmış olduğu resmi açıklamaya göre bu durum eski sürüme sahip Android ve Ios cihazlar için de geçerli olacak.

Whatsapp aşağıdaki işletim sistemlerine ait üst sürümleri desteklemeye devam edeceğini bildirdi,

  • Android 4.0.3 ve üzeri cihazlar
  • iOS 9 ve üzeri iPhone cihazlar
  • JioPhone ve JioPhone 2 dahil olmak üzere KaiOS 2.5.1 ve üzeri cihazlar

Sınırlı bir süre için Android 2.3.7 ve üstü, iOS 8 ve üstü destek almaya devam edecek ancak bu cihazlarda 1 Şubat 2020 tarihinden sonra destek alamayacak. Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlarda 31 Aralık 2019 tarihinden itibaren artık destek alamayacak.

WhatsApp, yukarıda belirtilen sürümler için uygulama özelliklerinin bundan sonra herhangi bir zamanda çalışmayı durdurabileceği konusunda uyarıyor. Ayrıca, yeni hesapların oluşturulması ve mevcut hesapların yeniden doğrulanması gibi işlemlerin eski işletim sistemlerine sahip cihazlarda engellendiği bilgisini paylaşıyor.

Uygulama erişim sorunları yaşamadan WhatsApp hesabınızı yeni bir cihaza aktarmak istiyorsanız, sohbet geçmişinizi cihazlar arasında aktarma yapayacağınızı bilmenizi isteriz. Sohbet geçmişini ancak ek olarak dışarı aktarıp eposta yolu ile yeni cihazınıza göndererek kurtarabilirsiniz. Bu nedenle eski sohbetlerinizi son tarihten önce yedeklemeniz önem taşıyor.

Whatsapp Resmi Açıklama Linki

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz