Huawei P40 Pro’nun Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı

0
858

Huawei’nin , yeni amiral gemisi P40 Pro piyasaya çıkmadan sızıntı haberleri sürekli geliyor. Yeni çıkan görüntülerde Huawei P40 Pro’nun, sadece yanlarda değil aynı zamanda kenarlarında da eşit şekilde kavisli bir ekrana sahip olduğu görünüyor. Bu yeni ekran tasarımı ile telefon oldukça etkileyici bir tasarıma sahip olacak.

Huawei, köşe kısımlara metal çerçeve ile hafif kıvrımlar yaparak tamamen yeni bir çerçeve tasarımı ile gelecek gibi görünüyor. Köşelerin metal ile güçlendirmesiyle, kazara düşme durumlarında darbeyi kavisli ekran köşelerinin yerine metal köşelerin alması ve ekran köşelerinin zarar görmemesi hedefleniyor. Kırılgan kavisli cam tasarımlarının ne kadar kırılgan olduğu göz önüne alındığında, Huawei’nin amiral gemisi akıllı telefonunun darbelerde sağlam kalmasını sağlaması gerekiyor. Ekran aynı zamanda her yerde eşit derecede ince çerçevelerle birlikte geldiği görülüyor, bu da hoş bir tasarım dili sağlıyor. Ekranın üst kenarında, delikli ekran içerisinde çift ön kamera görülüyor.

Ön kamera kısmı, standart bir ön yüz sensörü ve grup öz çekimlerini yapabilecek ultra geniş açılı bir sensör ile gelecek gibi görünüyor. Arka tarafta, sol üst köşede Huawei P40 Pro’nun beş kameralı yeni kamera sistemi görünüyor. Beşli kamera modülün sol kısmında üçlü dikey yerleştirilmiş yüksek çözünürlüklü ana sensör, ultra geniş açılı bir lensi ve 10x optik zoom yapabilen periskop lensi barındırıyor. Sağ tarafta ise, bir LED flaş ve daha iyi portre çekimleri için kullanılacak iki lens bulunuyor.

Huawei P40 Pro’nun özelliklerine bakacak olur isek, yeni Kirin 990 yonga setinde çalışacağı kesin. RAM varyantları ise 12GB’a kadar değişebilirken, hafıza birimi 256GB’a hatta 512GB’a kadar çıkabileceği söyleniyor. P40 Pro hala Android 10’da çalışabilse de, muhtemelen Google’ın Play Hizmetleri’ni kullanmayacak, bunun yerine önceden yüklenmiş Huawei Mobil Servisleri ile gelecek.  Huawei P40 Pro’nun Paris’teki bir etkinlikte Mart 2020’de tanıtılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz