Windows’ta Chrome’a Emoji Klavye Ekleme

0
1839
Chrome Emoji Klavye Ekleme

Masaüstü bilgisayarınızdan iletişim kurarken bazı emojileri kullanamıyor musunuz? Makalemizde yer verdiğimiz Chrome eklentisi ile Windows’ta istediğiniz emojiyi kullanabilirsiniz.

Bir mobil cihazdan tweet gönderirken veya Facebook duvarınızda bir paylaşım yaparken, içeriği güzelleştirmek için eğlenceli emojiler kullanmak kolaydır. Bunlar, duygularınızı doğru bir şekilde yansıtan yüzler veya komik şeyler olabilir.

Chrome’da kullanabileceğiniz Emoji Klavye eklentisi ile masaüstü bilgisayarınızdan Web’de yaptığınız paylaşımlara yalnızca birkaç tıklama ile aynı emojileri ekleyebilirsiniz. Nasıl mı? İşte böyle:

  1. Öncelikle Chrome açıkken Emoji Keyboard bağlantısına tıklayın ve açılan sayfada sağ üst köşedeki Chrome’a Ekle butonuna tıklayın. Açılan küçük pencerede Uzantı Ekle butonuna tıklayarak eklentiyi Chrome’a ekleyin.Chrome Emoji Klavye
  2. Eklentiyi ekledikten sonra Chrome araç çubuğunda sağ üst köşede yer alan renkli kalp şeklindeki Emoji Klavye butonuna tıklayın.
  3. Paylaşmak istediğiniz mesajınızı yazın ve istediğiniz emojileri ekleyin. Emojiler mesajınıza renksiz şekilde eklenir. Ancak mesajınızı paylaştığınız ortamda orijinal hallerinde görünürler.
  4. Kopyala (Copy message) butonuna tıklayın.Chrome icin emoji klavye
  5. Kopyaladığınız emoji içeren mesajınızı sosyal medya hesabınıza yapıştırın ve paylaşın.

Not: Çoğu emoji birçok sosyal medya platformu tarafından desteklense de, bazılarının orijinal sürümlerine dönüştürülemediğini görebilirsiniz.

Emojileri en çok hangi ortamlarda kullanıyorsunuz? En sevdiğiniz emoji hangisi?

İlginizi Çekebilir: Windows 10 Hızlandırma İçin 5 Etkili Yol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz