Xbox, Artık Playstation’ı En Büyük Rakibi Olarak Görmediğini Açıkladı!

0
934

Xbox patronu Phil Spencer, yapmış olduğu yeni bir açıklamada PlayStation ve Nintendo‘yu artık rakip olarak görmediklerini belirtti.

Artık, Amazon ve Google’ın bulut hizmetlerinin ileride en büyük rakiplerinin olacağını : “Nintendo ve Sony hakkında konuştuğunuzda, onlara çok saygı duyuyoruz, ancak Amazon ve Google‘ı ana rakipler olarak görüyoruz.”

“Amacım Nintendo ve Sony’ye saygısızlık etmek değil, ancak geleneksel oyun şirketleri artık biraz pozisyon dışı kalıyor. Sanırım Azure’u yeniden yaratmaya çalışacaklar, ancak yıllar boyunca on milyarlarca dolarlık yatırım yaptık.” açıklamalarında bulundu.

Spencer, geleneksel oyunlarla bulut oyunlarının veya bulut etkileşiminin, Xbox Series X veya Microsoft tarafından yayınlanan diğer donanım cihazları söz konusu olduğunda bile gelecekte oyun endüstrisinin kalbinde yer alacağını düşünüyor. Bulut altyapısı söz konusu olduğunda ise Sony Computer Interactive şimdilik dezavantajlı durumda. Geçen yıl SIE, Microsoft ile Azure bulut ağını gelecekteki oyun hizmetleri için kullanmak üzere bir anlaşma imzaladı.

Şu anda Stadia gibi yeni nesil bulut oyunlarından bahsetmediğini ise, ” Amazon ve Google, yedi milyar insana nasıl oyun oynayacağına odaklanırken,  bu adamlarla biçim savaşları konusunda kavga etmek istemiyorum. ” açıklaması ile belirtti.

Bu nedenle, Xbox X Serisi ve PS5 savaşları başlamak üzereyken, Spencer açıkça bu savaştan çok daha fazlasını aradığını ortaya koydu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz