23 Yıllık Resident Evil Gizemi Nihayet Çözüldü!

0
848

Capcom tarafından geliştirilen Resident Evil, 23 yıldır saklanan gizemi açığa çıkarttı. Resident evil ile ilgili sevilen karakterin Rebecca Chambers gerçek hayatta kim olduğu belirlendi.

Dünyanın popüler gerilim oyunlarından biri olan Resident Evil oyunu, oldukça seviliyor ve ilgi çekiyordu. Bu yüzden herkes için farklı bir aşama ve beklenti oluşturuldu. Piyasaya sürülmesi ile oldukça olay yaratan bu oyun, herkes için farklı ve ayrıcalıklı bir dil yarattı. 1996 yılına kadar dayanan talihi ile herkesi keyiflendiren bu oyuna dair söyleyecek çok fazla şey var. Bu yüzden de tarihi ve gelişimi ön plana çıkararak pek çok şeyden bahsedebiliriz.

Oyunun üreticilerinden olan Capcom, 23 yıllık oyununda bir gizemi saklı tutmayı tercih etmişti. Resident Evil serisindeki bu gizem, oyunun sevilen karakterlerinden olan Rebecca Chambers’ın gerçekte kim olduğuydu. Şirket, bugüne dek bu konuya hiç değinmemişti. Aslına bakacak olursak bu ilginç bir durumdu çünkü oyun şirketleri, oyunlarda hangi yüzleri kullandığını ilan etmeyi fazlasıyla seviyor. Bu yüzden de detaylar sürekli değişebiliyor.

Resident Evil oyunu 1996 yılında yapılan çalışmalar ile ön plana çıkarıldı ve bu sayede de farklılıklar kendi içinde değişmeye ve ilerlemeye devam etti. Amaç burada tamamen karakterleri tanımak üzerine kurulu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz