Yeni Yıl İtibariyle Spotify Reklamlarında Politika Yok!

0
860

Spotify ile ilgili reklamlar, yeni yıl itibariyle değişiyor. Artık politika ile ilgili reklamlar olmayacağı için daha çok müzik ile ilgili reklamlar çıkacak!

Spotify, yaptığı açıklamlarda politik reklamlarını yasaklayacağını açıkladı. Politik reklamlar ile ilgili söylemler pek çok kişi için sıkıntı yaratıyor idi. Bu yüzden de insanlar için sorun oluşturuyordu. 2020 itibariyle politik reklamlar yasaklanacak ve firma daha çok sosyal konular üzerine çalışmalar oluşturacak.

Pazarlama ve reklamcılık konusunda oldukça keyifli çalışmalar yapan firmalardan olan AdAge, Spotify’ın politik reklamları yasaklayacağını söyledi. Başlangıçta resmiyeti olmayan ve özellikle politik reklamlar ile ilgili durumlar, artık çok daha net bir şekilde yasaklanacak. Yapılan açıklamalar şu şekilde:

“Bu noktada bu içeriği sorumlu bir şekilde doğrulamak ve gözden geçirmek için süreçlerimiz, sistemlerimiz ve araçlarımızda henüz gerekli sağlamlığa sahip değiliz. Yeteneklerimizi geliştirmeye devam ederken bu kararı yeniden değerlendireceğiz.”

Söz konusu duyuru ile ilgili olarak ABD dışındaki ülkeler için politik reklam verilmiyordu. Ama artık bu konuda tamamen politik reklamlar kaldırılacak. Tabi bu konuda tek yasaklama yapan şirket Spotify olmuyor. Beraberinde farklı şirketler de bu alanda bir çalışma yaratıyor. Örneğin Twitter de bu alanda gerçekten önemli bir ilerleme kaydetmiş durumda ve politik reklamları onlar da yasaklıyorlar.

Söz konusu çalışmalar için ücretli reklamlar ile ilgili yasaklar yakın zamanda daha da artacak gibi görünüyor. İnsanlar için değişimleri ve beklentileri organize etmek adına çok daha güçlü bir dil ile ilerlemelerin oluştuğunu söylemek mümkün gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz