27 Aralık 2019 Tarihinde Yerli Otomobil tanıtılacak

0
382

14 Aralık’ta gerçekleştirilmesi planlanan yerli otomobil tanıtımı ertelenmişti. Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından Bakan Mustafa Varank’ın açıklaması sonrası bu tarih 27 Aralık 2019 tarihi olarak netlik kazanmış oldu.

Uzun süredir çalışmaları süren yerli otomobil projesi Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu A. Ş. tarafından yürütülmekteydi. 27 Aralık 2019 tarihinde Gebze’de gerçekleştirilmesi planlanan ön tanıtım sonrası, yerli otomobil ile ilgili daha fazla fikir sahibi olabileceğiz.

Bakan Varank’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda üzeri örtülü iki adet SUV araç görülüyor. Alınan bilgileye göre, yerli otomobil tanıtımında iki adet SUV bir adet C segmenti sedan tipi elektrikli otomobil tanıtımı gerçekleştirilecek.

Sosyal medya da yapılan paylaşımlar da üzeri örtülü Suv tipi araç çizgileri itibariyle Pininfarina VinFast consept suv aracına benzetiliyor. TOGG tasarım için Pininfarina ile anlaştığı söylentileri yer almaktaydı.

Pininfarina Tasarım Şirketi

1930 yılında Battista Farina tarafından kurulan Pininfarina tasarım şirketi, otomotiv sektörü ve tasarım ile ilgili hemen hemen her sektörde faaliyet gösteren bir şirkettir. Otomobil piyasasında Ferrari ve BMW için tasarladığı lüks spor otomobiller ile adını duyurdu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here