Spotify Yeni Tastebuds özelliği

0
980

Spotify, kullanıcılarının arkadaşları aracılığıyla yeni müzik keşfetmelerini sağlayan yeni özelliği olan Tastebuds’u test ediyor. Bu özellik şimdilik sadece web sürümünde çalışıyor ve test ediliyor, arkadaşlarınızın dinlediği ve hoşuna giden şarkıları görmenizi kolaylaştırıyor.

Kalem simgesine tıklayarak, kullanıcıların takip ettikleri kişiler arasında arama yapmasına, en çok hangi şarkıları dinlediklerini görüntülemelerine ve oradan kendi kitaplıklarına şarkılar eklemelerine izin veriyor. Tastebuds sekmesine, Ev ve Kütüphane sekmelerinin yanındaki gezinti bölümünden de erişilebiliyor.

Özelliğin tam detayları belli olmasa da şu anki durumda özelliğin sadece masa üstü web sürümleriyle kısıtlı olduğu biliniyor. Ancak bu özelliğin kafa karıştıran bazı noktaları var. Tastebuds isimli uygulama zaten daha önceden hazırlanmış ve Spotify bir dönem bu hizmeti kullanıyormuş. İlk akla gelen, bu uygulama uzun süredir ya kullanılmıyor ya da Spotify tarafından devre dışı bırakılmış. Spotify, bu uygulamayı yeni satın aldı uygulamaya entegre edecek ya da uygulama isimleri çok beziyor, konuyla ilgili twitter bilgisine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz