AMD Radeon RX 5600 XT Ekran Kartı

0
899

AMD’nin bütçe dostu yeni bir ekran kartı çıkaracağı söylentisi var. İddialara göre yeni çıkaracağı ekran kartının lansmanını önümüzdeki Consumer Electronics Show (CES) dahilinde yapabileceği düşünülüyor.

 Uygun fiyatlı olacağı düşünülen RX 5600 XT, yakın zamanda piyasaya çıkan RX 5500 ve RX 5700 Navi ekran kartlarının özellikleri kıyaslandığında bu iki kartın tam arasında özelliklere sahip olacak gibi gözüküyor.

RX 5600 XT ekran kartı hakkında verilen bilgiler sınırlı olsa da, alınan bilgilere göre RX 5600 XT ekran kartı 6 GB boyutunda belleğe ve iki farklı model ile piyasaya çıkacak. Alınan diğer bir bilgiye göre ise de ekran kartı 192-bit bellek anayoluna sahip olacağı yönünde.

AMD’nin yeni ekran kartı için 6 GB’lık bellek kullanması oldukça ilginç. Yakın zamanda piyasaya sürdüğü RX 5500 XT ekran kartı 4 GB ve 8GB’lık iki farklı versiyon ile piyasaya giriş yapmıştı. Bu iki farklı seçenek yüzünden kullanıcılar performans için daha fazla para ödemek zorunda kalıyordu, az para ile alınan versiyon ise kullanıcılara istedikleri performansı elde etmelerinde sıkıntı yaşatabiliyordu. Ancak AMD yeni ekran kartı ile fiyat performans mantığını sağlayacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz