Android Telefon Yedekleme ve Format Atma

0
1985
Android format

Android akıllı telefonunuzla ilgili sorunlarınız mı var? Fabrika verilerine sıfırlama, bir Android telefonda oluşabilecek çoğu sorunu düzeltebilir. Bu işlem telefonun tamamını silecek ve üretildiği tarihteki standartlarına geri alacaktır. Aygıt üzerinde yanlış ayarlar, aksaklıklar, hatalar, virüsler veya yazılım sorunları temizlenmiş olacaktır. Telefon, yepyeni kutudan çıkmış gibi olacaktır.

Android format

Fabrika verilerine sıfırlama, cihazdaki içeriği ve bilgiyi sildikten sonra, resimler, kişiler, kısa mesajlar gibi önemli verilerinizin yedeklenmesi gerekebilir. Böylece, telefonunuzu sıfırladığınızda önemli bilgilerinizi kaybetmezsiniz.

Android akıllı telefonunuzu tam olarak nasıl yedekleyeceğinize ve nasıl sıfırlayacağınıza ilişkin talimatlar arıyorsanız bu rehber size yardımcı olacaktır.

Adım 1: Android telefonunuzu sıfırlamadan önce yapmak isteyeceğiniz ilk şey şu anda telefonda saklanan önemli bilgilerin telefon dışındaki bir yere yedeklenmesini sağlamaktır. Bu şekilde, üniteyi sıfırladıktan sonra bilgilerinizi tekrar telefonunuza koyabilir ve hiçbir şeyi kaybetmezsiniz. Zaten her şeyi cep telefonunuza kaydettiyseniz veya kaydedilecek herhangi bir şeye ihtiyacınız yoksa format aşamasına geçebilirsiniz.

Yedekleme: Telefonunuzda bir SD kart kullanıyorsanız, galerilerinizi ve diğer medyalarınızı SD kartı yerleştirikten sonra depolama ayarlarınızdan SD karta taşıyabilirsiniz. Bu ayar menüsü telefonunuzun modeline göre ayarlar sekmesinde yer alacaktır. SD kart dışında tavsiye ettiğimiz yedekleme şekli Yeni telefonların çoğunda bulunan online drive depolama alanlarıdır. Google Drive bu konuda iş görecektir. Gmail hesaplarınızın Google Drive profili bulunmakta ve telefonunuza tanımlanaktadır. Google Drive sayfasından yedeklemeler sekmesine ulaşarak yedeklemek istediğiniz dosyaları buraya taşıyabilirsiniz.

Format atma: Telefonunuz tamamen yedeklendiyse formata hazırız. Yapmamız gereken, bir Fabrika Verileri Sıfırlama seçeneğini bulmaktır. Bu, hali hazırda telefonunuzda bulunan marka, model ve yazılıma bağlıdır. Android telefon ayarları ile fabrika verilerinin sıfırlanmasına ilişkin en yaygın iki yöntem aşağıda açıklanmıştır.

Yöntem 1

Ana sayfa tuşu> Menü tuşu> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika Verileri Sıfırlama, sıfırlama sayfasında telefonunuzdaki bilgileri silmek üzereyken Gmail hesabınız yedekleme yapmanız için bir uyarı çıkaracaktır, bunu önceden yaptıysanız telefonu sıfırla’yı ve ardından her şeyi sili tıklayın. Telefon kendini tümüyle kapatacak ve formatlamaya başlayacaktır. Önyükleme işleminin başlatılması birkaç dakika sürebilir.

Yöntem 2

Ana ekran tuşu > Menü tuşu > Ayarlar > SD ve Telefon Depolama > Fabrika Verileri Sıfırlama > yöntem 1’de gösterilen aynı uyarıyı görürsünüz > Telefonu Sıfırla > Herşeyi Sil.

Şimdi yapmanız gereken, android telefonunuzu ilk satın aldığınız zamanki gibi kurulumları tamamlamanızdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz