Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler (2018)

0
1389

Tablet bilgisayarlar, son yıllarda çoklu işlevleri yerine getirebilmeleri nedeniyle giderek daha popüler hale gelmiştir. Tablet bilgisayarlar müzik, film oynatmak ve elektronik kitaplar veya dergiler okumak için kullanılabilir. Tabletler ayrıca Taşınabilir Belge Formatı (PDF) dosyalarını okumak, e-postaları kontrol etmek, not almak ve belgeleri görüntülemek veya düzenlemek için kullanılabilir. Video oyunları oynamak için bile kullanılabilirler.

Tablet bilgisayar satın alma

Akıllı telefonların taşınabilirliğini bir dizüstü bilgisayarın işlevselliği ile birleştirir. Bu bir tablet bilgisayarın modern dünyada yararlı bir yol arkadaşı olmasını sağlar. Bu ihtiyaçları karşılamak için hangi tablet özelliklerinin mevcut olduğunu ve tüketicilerin paralarından nasıl tasarruf edebileceklerini bilmeleri gerekir. Alışveriş yapan kişiler ayrıca, bir tablet satın alırken kaçınılması gereken şeyleri, kullanılmış bir tablet satın almak için ipuçlarını ve online tablet alışverişinde dikkat edilecek hususları bilmelidirler.

Tablet Bilgisayar Özelliklerini Anlama

Mevcut tablet bilgisayar özelliklerinin sayısı o kadar fazladır ki, alışveriş yapmak çok zor olabilir. Neye ihtiyaç duyduklarını anlayan veya tabletlerinden beklentilerini bilen müşteriler, bütçeleri için en iyi tableti seçebilirler. Aşağıdaki bölümlerde, tablet bilgisayar ihtiyaçlarını değerlendirmek ve satın almak için ihtiyaç duyacağınız bilgiler yer almaktadır.

Ekran boyutu

Ekran boyutu, tablet bilgisayarların önemli bir özelliğidir. Ekranın boyutu, tablet cihazının hangi görev ve kullanım alanında en kullanışlı olacağını belirlemenize yardımcı olur. Çoğu tablet bilgisayar aynı temel işlev aralığını gerçekleştirse de, ekran boyutlarındaki farklılıklar onları farklı işlevler için daha fazla veya daha az kullanışlı hale getirir.

Çoğu tablet bilgisayarın 7 inç veya 10 inçlik ekranları vardır. 7 inçlik ekran, tabletleri toplu taşıma araçlarında kullanan ya da sınıfta veya iş yerinde notlar almak isteyen mobil kullanıcılar için idealdir. Çok sayıda medyayı izleyen veya tabletlerini daha çok evde kullanan kullanıcılar, daha büyük bir 10-inçlik tablet düşünmelidir. Bazı tablet bilgisayarların ekranları 7 ila 10 inçten daha büyük veya daha küçük olabilir.

Tablet Bağlantı Özellikleri

Tablet bilgisayarları çeşitli bağlantı özellikleri sunar. Bağlantı özellikleri, tablet bilgisayarların internete ve diğer aygıtlara kablosuz olarak bağlanabilmesini sağlar. Çoğu tablet uygulaması, maksimum düzeyde işlevsellik kazanmak için İnternet erişimi veya diğer cihazlara kablolu bağlantı gerektirir. Tablet bilgisayar bağlantısının birincil türleri 3G veya 4G kablosuz Internet, Wi-Fi, Bluetooth ve GPS’dir.

Tablet İşletim Sistemleri

Her tablet bilgisayarı, kullanıcıların uygulamalara erişmesine ve kullanmasına izin vermek için bazı işletim sistemlerini kullanır. Standart işletim sistemleri çevresel işletim sistemlerine göre daha fazla esneklik sunarken çevre işletim sistemleri belirli görevler için uzmanlaşmış kullanıcı deneyimleri sunar. Doğru tablet işletim sistemini seçmek, tabletin amacına ve kullanıcının türüne bağlıdır.

Tabletlerde Kameralar

Çoğu tablette iki dahili kamera bulunur: bir ön kamera ve bir arka kamera. Birçok kişi için, bu kameralar, sadece dijital kamera ve web kamerasının yerini almıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz