Binlerce Km Ötedeki Arkadaşını Kurtaran Oyuncu!

0
755

Oyun dünyası yer yer farklı gelişmelere sahne olurken, bu gelişmeleri de kendi içinde değerlendirmeye ve değiştirmeye devam ediyor. Son yaşanan olay da bunu en net şekilde bizlere gösteriyor. Çünkü bu örnek gerçekten ilgi çeken bir örnek. ABD’li bir oyuncu, nöbet geçiren takım arkadaşının evine acil durum ekibini göndererek hayatını kurtardı. Bu konuya dair geniş bir çalışma ve yenilik üreten sitemiz üzerinde sizler için de farklılıkları ve online çözümleri ortaya çıkarıyoruz.

Hastaneye kaldırılan İngiliz oyuncu, erken müdahale sayesinde kaldırıldığı hastanede hayatta kaldı. Bu sayede hem daha hızlı hem de online olarak oyun oynama konusunda ön plana çıkan bazı Gamerlar, kendi arkadaşları için bu sürece dahil olabiliyor. Online oyunlarda sahte polis ihbarları, şu ana kadar ölümle sonuçlanan vakalara yol açmıştı.

Bu süreçlerde işler biraz daha farklı ve yenilikçi olarak gittiği için en azından mantıklı bir işe yaradı diyebiliriz. Ancak bu kez ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan bir oyuncu tarafından yapılan arama, İngiltere’deki takım arkadaşının hayatını kurtarmasını sağladı. Bu konuda hem oyun dünyasına dair bir haber değeri yaşanıyor hem de kişilerin kendine has tercihleri ve beklentileri ön plana çıkarılıyor diyebiliriz.

Oyun oynadıkları sırada takım arkadaşı 17 yaşındaki Aidan Jackson’ın durumundan şüphelenen 21 yaşındaki Dia Lathora, acil bir durum olabileceğini düşündü. Bu konuda yaptığı araştırmalarla birlikte anında bir iletişim kanalına ulaştı. Durum gerçekten de öyleydi ve Aidan Jackson aslında nöbet geçiriyordu. Bu süreçlere dair gerçekten kişilerin kendine has bir ilerleme ile bildirimde bulunması önemli rol oynuyor. Lathora, İngiltere’nin Widnes şehrindeki güvenlik güçlerini arayarak onları Jackson’ın evine yönlendirdi. Bu sayede kişi de kurtarılmış oldu ve hastanede tedavi süreçleri ile birlikte hızlı bir çözüme ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz