Facebook Liste Paylaşma Özelliği ve Kullanımı

0
957

Sosyal medyanın açık ara en çok kullanılan uygulaması olmayı başaran Facebook, geçen sene bir türlü gençler arasında aktif kullanılan bir uygulama olmayı başaramadı. Bu nedendendir ki sürekli olarak yeni güncellemelerle beraber uygulamanın zenginleştirilmeye çalışıldığını gördük. Daha çok hikayeler özelliği üzerinde duran sosyal medya uygulamasının, bu kez bambaşka bir özelliğinin ortaya çıktığı belirtiliyor. Yeni özellik Facebook Liste Paylaşma özelliği olarak gelecek.

Bugün ortaya çıkan yeni özelliğin kullanımı ve nasıl bir özellikten söz edildiğine daha yakından bakalım. Öyle ki yeni özellikle için şimdiden belli başlı bilgiler elde edildi.

Facebook Liste Paylaşma Sistemi Nasıl Çalışacak?

Facebook Liste Paylaşma sistemi olarak ortaya çıkan yeni sistemde, kullanıcılar kendi listelerini oluşturup paylaşabilecekler. Listeler kısmında ise bir sınırlama olmayacak. İster en sevdiğiniz filmlerin listesi, ister en sevdiğiniz oyunların listesini ya da yapılacaklar listesi gibi hemen hemen her konuda listeler hazırlayabileceksiniz.

Facebook Liste Paylaşma

Facebook Liste Paylaşma özelliği konusunda tüm bu listeleri hazırlarken ise çeşitli görseller kullanabileceksiniz. Kendi listelerinize kendi görsellerinizi eklemeniz de mümkün kılınacak. Liste uzunlukları konusunda ise tam anlamıyla rakam verilmiş değil. Yeni özellikle beraber maksimum olarak 10 listelemenin yapılması bekleniyor. Fakat özellik yayınlandığı zaman rakamlar daha da artış gösterebilir. Bu konuda henüz kesin bilgiler yok. Facebook Liste Paylaşma özelliği hakkında bilinmesi gereken bir başka detay ise listeme türleri.

Facebook Liste Paylaşma

Kullanıcılar tıpkı Word programında olduğu gibi farklı simgelerle listemeler yapabilecek. İstenirse rakamlar, istenirse de sayılarla beraber listeleme yapılabilecek. Özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda ise net bilgiler yok. Fakat sistem konusunda bazı ipuçları var. Elde edilen bilgilere göre standart gönderi sistemine liste gönderimi özelliği eklenecek ve gönderi hazırlanırken buradan, listeleme türünün seçilmesi gerekecek.

Yeni özellikle beraber gençlerin uygulamaya daha fazla ilgi göstereceği düşünülüyor. Fakat bu özelliğin ne zaman kullanıma gireceği konusunda bir bilgi yok. Muhtemelen yeni güncellemenin önümüzdeki ay içerisinde herkese açık olarak kullanılması bekleniyor. Özellik yayınlandığı zaman konu hakkında daha fazla bilgi elde etmek mümkün olacak. Şimdilik öğrendiğimiz detaylar bu kadar ile sınırlı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz