Nokia 2 Türkiye Fiyatı Ne Kadar? Nokia 2 Alınır Mı?

0
1201

HMD Global ile geri dönen Nokia akıllı telefonları içerisinde, giriş seviyesi bir akıllı telefon modeli olan Nokia 2 akıllı telefonları, çıktığı günden bu yana konuşulan telefonlar arasında geliyor. Yeni akıllı telefonların bu kadar çok konuşulmasının nedeni ise fiyatı gibi gözüküyor. Öyle ki Nokia 2 serinin özellikleri, çok fark yaratacak özellikler değil. Buna karşın telefonların yazılım desteği ve fiyatı, yeni serinin öne çıkmasını sağlayan detaylar arasında. Peki, Nokia 2 akıllı telefonları için ülkemizde ne kadar ödemek gerekiyor? Bu model alınmaya değer mi? Yeni açıklanan fiyatlar nasıl? Bakalım.

Nokia 2 Fiyatı ve Özellikleri

Giriş seviyesi akıllı telefon sınıfına dahil olan yeni akıllı telefonların, kısa süre önce açıklanan fiyatlarından söz edelim. Ülkemizde de satışı başlayan telefonun fiyatı 699 TL olarak açıklandı. Akıllı telefon modelleriyle karşılaştırdığımız zaman bu rakamın, ideal bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Ancak fiyat performans odaklı bir seriden bahsediyoruz. Bu nedenle özellikler kısmında da beklentilerin çok yüksek olmaması gerekiyor. Hemen özellikleri belirtelim. Sonrasında fiyata göre değerlendirme yapacağız.

Nokia 2

Nokia 2 akıllı telefonlarının içerisinde 1.2 GHz hızında çalışan ve giriş seviyesi işlemciler olan Snapdragon 212 işlemcileri yer alıyor. Performans değeri çok iyi değil ancak kaliteli bir işlemci görüyoruz. Tabii ki bu işlemci serisiyle beraber sunulan RAM bellek miktarı da yüksek değil ve sadece 1 GB.

8 GB depolama alanı sunan ve 720p çözünürlük değerine sahip 5 inç ekranlarıyla beraber gelen akıllı telefonların, 8 MP arka ve 5 MP ön kamerası bulunuyor. Kamera kısmında da standartların pek önüne geçilebilmiş değil. En önemli özellik ise 4100 mAh değerinde batarya ve Android Oreo Go işletim sistemi. Giriş seviyesi bir model olmasına karşın yazılım desteği ve batarya kapasitesi çok iyi.

Kimler Almalı?

Telefonu sadece iletişim amaçlı ve sosyal medya uygulamaları amaçlı olarak kullanmak isteyen kullanıcılar için gayet yeterli bir telefondan söz ediyoruz. Ancak oyun ve uygulamaları sıkça kullanıyorsanız Nokia 2 sizin için uygun bir telefon olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz