Google’ın İnsan Kaynakları Başkanı Eileen Naughton İstifa Ediyor!

0
822
Google Eileen Naughton
Google Eileen Naughton

Google, insan kaynakları Başkanı Eileen Naughton bugün istifa ettiğini açıkladı. 2006 yılında Google’a katılan ve dört yıl önce insan operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olan Eileen Naughton’un şirkette farklı bir pozisyona atanacağı ancak geçişin ne zaman olacağı bilinmiyor.

Google CEO’su Sundar Pichai‘nin basına yaptığı açıklamada: “ Son 13 yılda, Eileen, medya ortaklıklarından, İngiltere ve İrlanda’daki satış ve operasyonlarımıza, önemli bir büyüme dönemi boyunca insan kaynakları ekibimize liderlik etmeye kadar birçok alanda şirkete büyük katkılar sağladı. Eileen’e yaptığı her şey için minnettarız ve Google’daki bir sonraki yeni işini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Naughton, pozisyonundan ailevi nedenlerle dolayı ayrıldığını açıkladı: “Kocam ve ben altı yıl boyunca yollardaydık, önce Londra’da ve şimdi San Francisco’da artık New York’a geri dönmeye karar verdik. Sürecin başlangıcındayım ve İnsan Operasyonları ekibi için büyük bir lider bulmak üzere Sundar ve Ruth ile birlikte çalışacağım, herkesin açık bir şekilde bilgilendirilmesini istedim.

Naughton’un insan kaynakları başkanı olduğu yıllar içerisinde Google iş gücü ile ilgili bir dizi çatışmayı atlattı.

Şirkette yaşanan cinsel taciz iddiaları nedeniyle, dünyanın dört bir yanındaki ofisler de kitlesel yürüyüşlere yol açmıştı. Ayrıca, Kasım ayında görevden alınan dört Google çalışanı nedeniyle de şirket içerisinde huzursuzluklar olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz