Görüşmeden Çıkmadan Facebook Messenger Grup Görüşmesine Arkadaş Ekleme

0
953

Facebook Messenger, anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde edindiği yeri koruma adına sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlıyor. Daha önce uygulamanın, WhatsApp benzeri birkaç yenilik aldığını ve yeni çıkartmalarla zenginleştirildiğini gördük. Hemen sonrasında çocuklara özel olarak bir uygulama yayınlayan uygulamanın, şimdi ise bambaşka bir güncellemesi gündeme geldi.

Bu kez yayınlanan güncelleme Skype ya da benzeri görüntülü görüşme uygulamalarının önüne geçilmesini sağlayacak. Yeni güncelleme sonrasında görüntülü görüşme konusunda kullanıcılara önemli bir kolaylık sağlanmış durumda. Facebook Messenger için sunulan bu yeni özelliğin nasıl kullanılacağı konusuna geçelim. Bilinmesi gereken detaylar var.

Facebook Messenger Görüntülü Görüşmeye Gruptan Çıkmadan Arkadaş Ekleme

Yeni sistemden söz etmeden önce, eski sistem hakkında bir bilgi paylaşımı yapalım. Eski sistemde kullanıcıların görüntülü olarak grup görüşmesi başlattıklarında yeni kullanıcı eklemeleri mümkün değil.

Facebook Messenger

Bunun için uygulamanın görüntülü görüşme ekranının tamamen kapatılması ve hemen sonrasında ise yeni kişiyle beraber yeniden açılması gerekiyordu. Tabii ki bu durum kullanıcılar tarafından çok tercih edilmediğini belirtelim. Hatta grup konuşmaları için Facebook Messenger uygulamasının tercih edilmemesinin ana nedenlerinden birinin bu olduğu belirtiliyordu. Şimdi ise sistem değişti.

Yeni sistemde kullanıcıların grup görüşmeden çıkmasına gerek yok. Yapmanız gereken işlem ise oldukça basit. Yapacaklarınızı aşağıda belirtelim.

  • Öncelikle mobil cihazınızdan uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Yeni güncellemenin mutlaka yapılması gerekiyor ki bu özellik açık konuma gelsin. Bunun dışında güncellemenin bir süre gecikebileceğini de ekleyelim.
  • Güncellemenin hemen sonrasında görüntülü görüşme başlatmanız gerekiyor.
  • Grup görüntülü görüşmesi kısmında kamera ve mikrofon butonlarının bulunduğu kısımda yeni ekleme butonunun yer aldığını göreceksiniz.
  • Profil avatarı ve hemen yanında mini bir artı işareti ile gösterilen bu simgeye tıkladıktan sonra ise açılan arkadaş listesinden eklemek istediğini kişiyi seçmeniz gerekiyor. Kişiye istek gidiyor ve ardından seçilen kullanıcılarda doğrudan görüntülü görüşmeye eklenebiliyor.

Yapacağınız bu işlemler için güncelleme yapmanızın gerektiğini belirtelim. Buna rağmen özellik çalışmıyorsa, sorularınızı yorum bölümünden iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: PlayStation Network Hesabına Tarayıcı Üzerinden Ulaşma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz