PlayStation Network Hesabına Tarayıcı Üzerinden Ulaşma

0
1012

Sony’nin oyun konsolları için sunduğu servislerden biri olan PlayStation Network, bir nevi kullanıcıların oyun konsolu profilleri olarak gösterilebilir. Tüm Sony oyun konsolu kullanıcıları tarafından kullanılabilen sistemde, arkadaşlarınızla yarışabiliyor ve kendi adınıza özelleştirmelerde yapabiliyorsunuz.

Oldukça sevilen bir sistem olsa da PlayStation Network erişiminde ciddi sıkıntılar olduğu da bir gerçek. En azından şimdiye kadar. Bugüne kadar Sony, kullanıcılara ya konsolları üzerinden erişim imkanı sunuyor ya da kullanıcılara doğrudan akıllı telefon uygulaması üzerinden erişim imkanı sunuluyordu. Fakat bugün gelen güncelleme sonrasında PlayStation Network erişimi için tarayıcı imkanı da sunulmuş oldu. Peki, yeni sistemde kullanım nasıl yapılacak? Kullanıcıların bilmesi gerekenler neler?

PlayStation Network Erişimi

İnternet tarayıcınız üzerinden sisteme kolayca erişim sağlamanız için yeni aracını duyuran Sony, oyun konsolları sayfası üzerinden bir erişim bölümü oluşturmuş durumda. İlk olarak bu sayfaya nasıl erişeceğiniz konusunda bilgiler verelim. Daha sonra birkaç küçük detaydan söz edeceğiz.

  • Öncelikle yapmanız gereken bu bağlantı üzerinden Sony’nin konsol sayfasına girmek olacaktır.
  • Görüntülediğiniz sayfanın sağ üst köşesinde “My PlayStation” yolunun bulunduğunu göreceksiniz.
  • Bu sayfayı açtıktan sonra ise “Sing In” bölümüne tıklayarak, hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Buradaki doğrulama işlemini de yaptıktan sonra hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz.

PlayStation Network

Tarayıcı Üzerinden Neler Yapılabiliyor?

Her ne kadar sisteme artık tarayıcı üzerinden de girilebiliyor olsa bile, henüz Sony tüm sistemin kontrolünü sunmuş değil. Mesela profil fotoğrafınızı özelleştirme kısmında sorun yaşıyorsunuz. Sistemde nasıl bir görüntü varsa, aynı şekilde bu görüntü sunuluyor. Bunun dışında yapabileceklerinizi ise şöyle sıralayabiliriz;

  • Arkadaş listelerini görüntüleyebilirsiniz
  • Kupalar ve başarımları görüntüleyebilirsiniz
  • Arkadaş aramalarını yapabilirsiniz.
  • İstekleri yanıtlama işlemini yapabilirsiniz
  • Sınırlı profil güncellemesi yapabiliyorsunuz
  • Mesaj gönderimi gerçekleştirebiliyorsunuz

Şu an için yapılacak olan işlemler bu kadar ile sınırlı. Bunun dışında kullanıcıların güncellemeleri beklemesi gerekiyor. Sony tarafından güncellemeler yayınlandıkça, tarayıcı üzerinden kullanılan bu teknoloji de geliştirilmiş olacak. Şu an yaşanan sorunların önüne geçmek içinde şimdiden güncellemelerin hazırlandığı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir: Xbox Live Gold Mart Ayı Oyunları Hangileri?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz