TÜBİTAK 2020 Yılı İçerisinde Girişimlere Destek Verecek!

0
1147
Tubitak Yatırım Yapıyor

Tübitak kurumunun her yıl yaptığı açıklamalar doğrultusunda yeni girişimlere destek verdiği ve vereceği söylenmektedir. Kurum 2020 yılı içerisinde de savunma, uzay, kutup çalışmaları, astronomi ve teknoloji gibi alanlara yönelen tüm yeni girişim ve start-up seviyesindeki girişimlere yatırım ve destek vereceği açıklandı. Ancak Tübitak kurumunun daha önceki yıllarda ezan söyleyen saatler gibi çalışmalara ağırlık vererek uzay yönü ile ilgilenen Üniversite öğrencilerini geri çevirdiğini görmüştük. Ancak bu yıl için iddiaların bu şekilde olmayacağını ve çok daha düzenli bir çalışma takvimi gerçekleştireceklerini açıkladılar.

TUBİTAK Hangi Alanlara Yatırım Yapacak?

TÜBİTAK 2019 yılında Türkiye’nin genç girişimcileri ve start-up seviyesindeki şirketlere sürekli yatırım yaptı. Ancak bu yatırımlar ile neredeyse şirketleri tamamen satın alma seviyesine geldi. Yeni destek programları ile girişimlere destek vereceğini açıklayan kurum, 2020 yılı için sadece savunma, uzay, kutup çalışmaları, astronomi ve teknoloji gibi alanlara yatırım ve destek vereceği açıklandı. 2020 yılı içerisinde eğer bu tarz projeler ile ilgileniyorsanız mutlaka ama mutlaka TUBİTAK kurumunu değerlendirmeye almalı ve proje katılım tarihleri arasında projeniz ile TUBİTAK’a başvurmanızı öneririz.

TUBİTAK Kimlere Yatırım Yapar?

2019 yılı içerisinde toplam 441 milyon lira bütçe ile 1435 projeye yatırım yaptığını açıklayan TUBİTAK 2020 yılı içerisinde ise 765 milyon lira bütçe ile en az 2500 projeye destek verileceğini açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz