Instagram, Web Sürümü İçin DM’yı Test Ediyor!

0
1002

Instagram, ilk olarak geçen yıl Şubat ayında web sürümü için doğrudan mesajlaşma (DM) testlerine başlamıştı. Şimdi ise web sürümün de doğrudan mesaj erişimine bazı kullanıcılar için ​​kullanıma sunulacağını açıkladı.

Instagram, başlangıçta kullanıcılarının küçük bir yüzdesinin seçeneğe erişim sağlayabileceğini ve sürecin hala test aşamasında olduğunu bildiriyor.

Instagram’ın masaüstü sürümü aracılığıyla DM erişimi ilk olarak mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından geçen yıl Şubat ayında test edilmeye başlanmıştı. Instagram Ekim ayında tekrar test etme biçimini ve seçeneklerini güncellemişti .

Yeni özellik, tüm kullanıcıların platforma uygulama aracılığıyla erişememesi durumunda Instagram’ın mesajlaşma araçlarını daha etkin bir şekilde erişebilmesini amaçlıyor. Ağ erişimi sınırlı bölgelerde bulunan kullanıcıların web sürümü ile erişerek DM kullanabilmesi ve Instagram üzerinde doğrudan mesajlaşmanın popülaritesinin arttırması açısından faydalı olacak gibi görünüyor.

WhatsApp, Messenger ve Instagram mesaj ağlarını bir birine bağlamaya çalışmasıyla ilgili söylentiler vardı.  Belki de, web sürüme DM erişimi ekleyen Instagram, bu plan doğrultusunda yapmış olduğu bir adımıdır.

Kullanıcıların yalnızca küçük bir yüzdesi bu aşamada web sürümüyle Instagram DM’lerine erişebilecek, ancak yakın gelecekte tüm kullanıcılar bu yeni özelliği kullanabiliyor olacak.

https://twitter.com/instagram/status/1217122528755240960

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz