Internetten Fax Göndermek İçin 7 Ücretsiz Fax Servisi

1
16702
internetten fax gondermek

Internetten fax göndermek veya e-postanıza fax almak için ücretsiz servisleri kullanabilirsiniz. Aşağıdaki servisler, metin girişi yaparak veya bilgisayarınızda var olan bir belgeyi (DOCX veya PDF dosyası) yükleyerek fax göndermenize olanak tanır. Kağıt belgelerinizi internetten fax göndermek üzere dijital belgeler haline getirmek için taşınabilir veya masaüstü bir tarayıcı kullanabilirsiniz.

Ücretsiz fax alma servisleri ise size bir faks numarası verir ve bu numaraya gönderilen faksları, e-posta adresinize gönderilen dijital bir belgeye dönüştürür.

Not: Bu servislerin bazıları yalnızca sınırlı sayıda ücretsiz fax gönderme imkanı sunmaktadır. Birini seçmeden önce dikkatle okuyun.

Internetten Fax Göndermek İçin Kullanabileceğiniz Ücretsiz Servisler

1. FaxZero

FaxZero

ABD ve Kanada’daki (veya birçok uluslararası bölgeden) herhangi bir yerden ücretsiz faks gönderebilirsiniz. Bir Word belgesi veya PDF dosyası yükleyebilir veya metin girişi yapabilirsiniz.

Ücretsiz hizmet, kapak sayfasına bir reklam yerleştirir ve faks başına en fazla 3 sayfa, günde en fazla 5 faks ile sınırlıdır. 3 sayfadan fazla göndermeniz gerekiyorsa, 1.99$ karşılığında kapak sayfasında reklam olmadan 25 sayfaya kadar faks gönderebilirsiniz.

2. GotFreeFax

GotFreeFax

Kapak sayfasında herhangi bir reklam olmasını istemiyorsanız, GotFreeFax’ı kullanmayı düşünebilirsiniz. ABD ve Kanada’daki herhangi bir yere faks gönderebilirsiniz.

Ücretsiz olarak günde en fazla 3 sayfalık 2 faks gönderimine izin verir. 3 sayfadan fazla göndermeniz gerekiyorsa 0.98$ karşılığında 10 sayfaya, 1.99$ karşılığında 20 sayfaya, 2.98$ karşılığında 30 sayfaya kadar faks gönderebilirsiniz. Ayrıca, ücretli faks hizmeti şifreli bir bağlantı kullanır ve öncelikli teslimat sağlar.

3. FaxBetter Free

FaxBetter Free

FaxBetter Free, ayda 50 sayfaya kadar faks ve her faksta e-posta bildirimi almak için ücretsiz bir faks numarası sağlar. Ücretsiz faks numarasının işlerliğini devam ettirmek için her 7 günde bir, en az bir faks almasınız. Fax’tan e-postaya servisi OCR/aranabilir faks özelliği ve 30 günlük ücretsiz deneme süresi sunar.

FaxBetter Free, fakslarınıza çevrimiçi olarak erişebilmeniz için sitede 1000 sayfaya kadar depolar. Servis, ayda 50 sayfadan fazla faks göndermeniz gerekiyorsa, aylık 5.95$ karşılığında 500 sayfaya kadar faks gönderme seçeneği sunar.

4. eFax Free

eFax Free

eFax Free, gelen faksları e-postayla almanız için ücretsiz bir faks numarası verir. eFaX belge görüntüleme yazılımını kullanarak, 10 faksa kadar ücretsiz şekilde alabilirsiniz.

Faks numaranızın alan kodunu değiştirmek, 10’dan fazla faks almak veya faks almakla birlikte göndermek de istiyorsanız, eFax’ın ayda 16.95$’lık ücretli planını kullanabilirsiniz. Yıllık ödeme yaparsanız, aylık ortalama maliyet 14.13$’a düşmektedir.

5. PamFax

PamFax

Pamfax’a üye olmak ve 3 sayfalık bir faks almak ücretsizdir. Servis Dropbox, Box.net ve Google Dokümanlar gibi servislerle entegredir. Ücretsiz planı yükseltmek isterseniz, PamFax size özel bir faks numarası tahsis eder.

PamFax internet, Microsoft Windows, Mac OS X, iPhone / iPad, Android ve Blackberry 10 üzerinden kullanılabilir. Ücretli planda tek bir faksla birden fazla belge gönderebilirsiniz. Bu faks hizmeti ile ilgili en çok hoşumuza giden şey, Skype ile bile kullanılabilmesi oldu.

6. MyFax Free

MyFax Free

MyFax Free, 40’tan fazla ülkeye ücretsiz faks gönderimini destekler ve diğer faks servislerine göre Word, Excel, PowerPoint ve fotoğraf olmak üzere çok daha fazla dosya türünü destekler. iPhone ve Android telefonlar için uygulamaları vardır.

Bu ücretsiz hizmeti kullanarak 24 saatte yalnızca iki faks gönderebilirsiniz.

7. Word, Excel, Outlook veya PowerPoint’ten Ücretsiz Faks Gönderme

Microsoft Office ucretsiz fax gonderme

Microsoft Office programlarında göz ardı edilen en iyi özelliklerden biri, faks gönderme özelliğidir.

Microsoft Office Outlook, Word, Excel veya PowerPoint aracılığıyla internetten faks göndermenizi sağlayan bir özellik içerir. Bu özelliği kullanabilmeniz için, faks göndermek istediğiniz bilgisayarda Windows Faks Yazıcı Sürücüsünün veya Faks Hizmetlerinin yüklü olması gerekir.

Windows sürümünüz sürücü veya hizmeti içeriyorsa, internetten faks gönderme işlemi yapmadan önce bu yazılımları kurmanız gerekiyor.

Sürücü veya hizmeti kurmak için;

  1. Denetim Masası‘nda, Programlar‘ı ve ardından Programlar ve Özellikler‘i tıklayın.
  2. Windows özelliklerini aç veya kapat‘ı tıklayın.Windows ozelliklerini ac kapat
  3. Windows Özellikleri penceresinde, en altta yer alan Yazdırma ve Belge Hizmetleri‘nin yanında + işaretine tıklayın.
  4. Windows Faks ve Tarama‘nın yanındaki kutuyu işaretleyin.
  5. Tamam butonuna tıklayın.

Windows Faks ve Tarama

Internetten fax göndermek için izlemeniz gereken adımlar, kullandığınız Windows sürümüne bağlı olarak değişir.

İlginizi Çekebilir: İnternet Explorer Geçmiş Silme Nasıl Yapılır?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz