Microsoft, Xbox Hata Ödül Programını Duyurdu!

0
1012
Xbox Ödül Programı
Xbox Ödül Programı

Microsoft, Xbox oyun platformu ağını ve hizmetlerini geliştirmek için resmi bir hata ödül programını başlatıldığını duyurdu .

Yazılım devi, Xbox platformunun çevrimiçi hizmeti Xbox Live da bulunan güvenlik açıklarını tespit eden kullanıcılara 500 ila 20.000 dolar arasında ödeme yapacağını açıkladı.

Microsoft, yeni ödül programına sadece güvenlik araştırmacılarının değil, hata tespit eden tün kullanıcıların güvenlik açıkları gönderebileceğini açıkladı.

Microsoft Güvenlik Yanıt Merkezi’nde (MSRC) program yöneticisi Chloé Brown, Xbox ödül programını bir blog gönderisinde açıkladı :

Xbox ödül programı, dünya çapındaki oyuncuları, güvenlik araştırmacılarını ve teknoloji uzmanlarını Xbox ağındaki ve hizmetlerindeki güvenlik açıklarını tespit etmeye ve Koordineli Güvenlik Açığı Açıklaması (CVD) aracılığıyla Microsoft Xbox ekibiyle paylaşmaya davet ediyor. Açık ve kanıtlar (POC) içeren uygun başvurular  20.000 ABD Doları’na kadar ödüllendirilecektir.

2002 yılı lansmanından bu yana, Xbox ağı milyonlarca kullanıcının ortak oyun sevgisini güvenli bir hizmette paylaşmasını sağladı. Ödül programı, Xbox müşterilerinin güvenliği üzerinde doğrudan ve kanıtlanabilir bir etkiye sahip güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak ve gidermek için mevcut güvenlik geliştirme ve test yatırımlarımızı desteklemektedir. Kamu ödül programları, oynamak için güvenli bir ekosistem üretmek için ortaklar tarafından paylaşılan sürekli testler, özel programlar ve bilgi ile birleştirilen değerli bir yaklaşımdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz