OnePlus 8 Serisi Kablosuz Şarjı Destekleyecek

0
825
Oneplus 8 pro
Oneplus 8 pro

Geçen yıl, yeni çıkacak OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro akıllı telefonların ilk sızıntı haberlerini paylaşmıştık. Şimdi ise, OnePlus Serisinin kablosuz şarj desteği ile geleceği sızıntı haberleri internette yayılmaya başladı. Kablosuz şarj özelliği, OnePlus kullanıcılarının uzun süredir merakla beklediği bir özellik. OnePlus’a göre ise, kablosuz şarj geleneksel kablolu şarj kadar hızlı değil ve bu özelliği akıllı telefonlara entegre etmek şu an için çok erken. Ancak, mevcut piyasa baskısı OnePlus’ı bu düşüncesini değiştirmesine neden olmuş olabilir ve sonunda kablosuz şarj özelliğini OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro akıllı telefonlarında görebiliriz.

Paylaşılan yeni bir sızıntı haberine göre, OnePlus sonunda Kablosuz Güç Konsorsiyumu’na (WPC) üye oldu. Oneplus öncesinde konsorsiyuma üye olmadığı ve kablosuz şarja bakışı açısından dolayı kimsenin bu yönde bir beklentisi yoktu. Ancak OnePlus artık kuruluşa üye oldu, bu yüzden de OnePlus 8 serisinin kablosuz şarj desteği ile gelebileceği söylenebilir.

Şu anda WPC ürün veritabanında herhangi bir OnePlus ürünü görünmüyor. Şirketin dahili kablosuz şarj cihazını ve OnePlus 8 serisini önümüzdeki zamanlarda veritabanın da görünmesini bekliyoruz.


OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro cihazlarının bilinen teknik özellikleri ise, her iki cihaz da Qualcomm Snapdragon 865 5G yonga seti ile çalışacak. Cihazlar ön kamera için delikli ekranlara sahip olacak. OnePlus 8’in arkasında üçlü kamera ünitesi bulunurken, OnePlus 8 Pro’da ek bir kamera olacak ve toplamda dört kamera olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz