Outlook ve Windows Mail Yazı Boyutu Ayarlama

0
3091

Outlook ve Windows Mail, hesaplarınızda kullandığınız yazışmalarınız için metin boyutlarını değiştirmeniz mümkün. Genelde sorun çıkarmıyor olsa da metin boyutlarının değiştirilmesi ise bazen çalışmayabiliyor. Siz 10 pt seçim yapıyorsunuz ancak yaşanan hatalar nedeniyle, mail yazarken yeniden yazı puntosu varsayılana dönüş yapıyor.

Bu durumun nedeni, bazı Internet Explorer ayarlarının açık olması. Özellikle bazı erişilebilirlik seçeneklerinin bu duruma neden olduğunu görebiliyoruz. Outlook ve Windows Mail için yaşanan bu sorunların için düzenlemeler ve söz konusu ayarları kapatmanız mümkün. Bu ayarları kapatarak e-posta istemcilerinde metin boyutu üzerinde kontrol elde edebilirsiniz.

Metin Boyutunu Değiştirmenize İzin Vermeyen Outlook ve Windows Mail Nasıl Düzeltilir?

Yapacağınız işlemlere ve düzenlemelere geçerek Outlook ve Windows Mail sorununu nasıl çözeceğinizden söz edeceğiz. Adım adım ilerleyelim.

Outlook ve Windows Mail

 

  • İlk olarak Outlook ve Windows Mail uygulamalarınız açıksa, bu servislerden tamamen çıkış yapın.
  • Daha sonra ise Denetim Masasına girin.
  • Denetim masası üzerinden “İnternet Seçeneklerini” arayın.
  • Listeden “İnternet seçenekleri” adlı bağlantıyı seçin. Burada listeyi bulamıyorsanız, Çalıştır iletişim kutusunu açıp (Windows + R tuşu), ve cpl komutunu girin.
  • İnternet özellikleri genel sekmesinden, alttaki erişilebilirlik düğmesine tıklayın.
  • Web sayfalarında belirtilen Renkleri Yoksay, Web sayfalarında belirtilen yazı tipi stillerini yoksay ve Web sayfalarında belirtilen yazı tipi boyutlarını yok say seçeneğinin yanındaki onay kutusunun işaretli olmadığından emin olun.
  • Erişilebilirlik” penceresinden çıkmak için “Tamam” düğmesine dokunun. “İnternet özellikleri” penceresinden çıkmak için bir kez daha tamama tıklayın.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra, sorunun çözülmesi sağlanacaktır.

Bu işlemden sonra mail servislerinde yaşadığını yazı puntosu sorunu giderilmiş olacak. Artık seçtiğiniz yazı puntolarının doğrudan tüm maillerinize uygulandığını göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Chrome Javascript Devre Dışı Bırakma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz